Rusların yılbaşı rezervasyonlarında son durum!

0

Rus tur operatörleri yeni yıl tur rezervasyonlarında en çok talep gören destinasyonları açıkladı.

Türkiye en çok talep gören 3 destinasyon arasında

Buna göre Türkiye Rus turistlerin yılbaşı tercihlerinde en çok talep edilen ilk 3 yabancı destinasyon arasında yer alıyor. Tur operatörlerine göre değişmekle birlikte Ocak ayındaki tüm tur rezervasyonların yüzde 10 ile yüzde 30’u Türkiye yönüne yapılıyor. Coral Travel yetkilileri yeni yıl rezervasyonlarında Türkiye’nin yalnızca BAE ve Mısır ile rekabet ettiğini söylüyor

2021’in gerisinde ama…

Rus Tur Operatörleri Birliği(ATOR) tarafından yapılan değerlendirmede PEGAS Touristik, FUN&SUN, Intourist , TEZ Tour , Russian Express gibi tur operatörleri 2021’in aynı dönemine Türkiye yönüne daha az yeni Yıl turları satıyor. Sadece ANEX Tour’da Türkiye yılbaşı rezervasyonları şimdiden geçen seneye yaklaşıyor.

Yeni yıl rezervasyonlarının 2021’den geride kalması büyük ölçüde, pandemi sırasında olduğundan bile daha az olan çok küçük rezervasyon derinliğiyle açıklanıyor. Artık çoğu turlar, tur tarihinden 1-2 hafta önce rezerve ediliyor.

Yılbaşında en çok Rus turisti Anex ve Intourist getirecek

Kasım ayı ortası itibariyle Türkiye’ye yönelik mevcut yılbaşı rezervasyonlarının yüzde 30’u Anex ve Intourist, yüzde 15’i PEGAS Touristik, yaklaşık %10-15’i Russian Express, TEZ Tour, PA grubu gibi tur operatörlerinden yapılmış durumda.

Aralık beklentisi

Rus tur operatörleri önce pandemi ardından Rusya- Ukrayna savaşı sebebiyle son dakika tur rezervasyonlarının artık alışkanlık haline geldiğini belirtiyor. Bu sebeple Aralık ayında yılbaşı rezervasyonlarının ciddi şekilde artacağı, Türkiye yönüne yapılan yılbaşı tarihlerinin Aralık yaklaştıkça günlük olarak arttığı belirtiliyor.

Website | + posts
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.