Soçi İle Antalya uçak bilet fiyatları karşılaştırıldı

0

Soçi’ye uçak yolculuğunun halihazırda Rus tatilciler için Antalya’dan en az üç kat daha ucuza mal olduğunu belirten seyahat servisi, Rusya’dan Türkiye’ye bir kişilik tek yön uçak bileti ortalamasının 30 bin 200 ruble civarında olduğunu bildirdi.

Rusya’dan Mısır’a uçak yolculuğu için ortalama bilet fiyatları 22 bin 900 ruble olarak gözlemlenirken, Moskova’dan Antalya’ya bir uçak biletinin ortalama 27 bin 700 ruble, Moskova’dan İstanbul’a ise ortalama 28 bin 900 rubleye mal olduğu anlaşıldı.

Rusya’nın tüm şehirlerinden Soçi’ye tek yön ortalama uçak bilet fiyatı 11 bin ruble olarak kaydedilirken, Moskova’dan Soçi’ye tek yön uçuşun maliyeti 8 bin ruble, St. Petersburg’dan Soçi’ye ise 10 bin 200 rubleye mal oluyor.

Diğer ulaşım türlerini de inceleyen Tutu.ru, demiryolu veya otobüs seyahatlerinin daha tasarruflu olduğunu bulurken, tren biletlerinin ortalama olarak uçak biletlerinden iki kat daha ucuz olacağını aktardı.

Batı yaptırımları sonrası yurtdışına uçakla yolculuğun neredeyse imkânsız hale geldiği Rusya’da, 2022 yılı üçüncü çeyreğinde iç hat uçak bileti fiyatlarında yüzde 3 ila 4 oranlarında düşüş kaydediliyor.

Ülkenin en büyük çevrimiçi seyahat acentelerinden OneTwoTrip ve Tutu.ru verilerine atıfta bulunan İzvestiya gazetesi, Rusya’da iç hat uçak bileti maliyetinin tek yön için 7 bin 200 ila 8 bin 700 ruble arasında olduğunu bildirirken, ülkedeki yerli havayolu şirketlerinin Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’in bu yıl en az 100 milyon yolcu taşıma talimatını yerine getirmek için sefer sayılarını büyük ölçüde artırdığını, bu durumun da iç hat bilet fiyatlarının düşmesine katkıda bulunduğunu yazdı. (Gazetem.ru)

Website | + posts
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.