THY 2 yıl sonra yurtdışı rotasına uçuşlara başladı

0

THY dünyanın en kalabalık ikinci ülkesine uçuşlara 2 yıl sonra yeniden başladı.

Hindistan, Covid-19 salgını nedeniyle 2 yıldır askıya aldığı uluslararası ticari uçuşları 27 Mart’ta başladığını duyurdu. THY de uzun bir aradan sonra Hindistan uçuşlarına başladı.

Hindistan Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada, Covid-19’un yayılmasını önlemek için uygulanan “seyahat balonu” uçuşlarının 27 Mart’ta sona erdiğini belirtildi. Açıklamada, Covid-19 salgını sebebiyle 2 yıl ara verilen uluslararası ticari uçuşların yeniden başladığı bildirildi.

Hindistan hükümeti virüsün yayılmasını engellemek amacıyla 23 Mart 2020’de uluslararası ticari seyahatleri durdurduğunu açıklamıştı.

İstanbul-Mumbai seferini gerçekleştiren TK720 sefer sayılı uçakla pandemi sonrası Hindistan’a THY’nin ilk yolcu uçağı inmiş oldu. THY’nin Mumbai-İstanbul seferiyle Türkiye’ye gelecek yolcular da Çelebi personeli tarafından çiçeklerle uğurlandı.

Öte yandan Türk Hava Yolları’nın TK716 sefer sayılı uçağının bugün tarifeli olarak 20:20’de İstanbul Havalimanı’ndan kalkış yaparak yerel saat ile 04:40’ta Delhi Indra Gandhi Uluslararası Havalimanı’na teker koyması bekleniyor. Söz konusu sefer için Boeing 777-300ER tipi yolcu uçağı planlandı.

 

Website | + posts
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.