THY’nin Yönetim Kurulu ve İcra Kurulu Başkanı Ahmet Bolat Olacak

0

THY’de yeni dönem: İlker Aycı’nın yerine yeni başkan Ahmet Bolat olacak.

Türk Hava Yolları (THY) Yönetim Kurulu Toplantısı sonucu, THY Yönetim Kurulu ve İcra Komitesi Başkan İlker Aycı’nın yerine yeni başkanın Ahmet Bolat olacağı bildirildi

Ahmet Bolat kimdir? Nereli, kaç yaşında? THY Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Bolat’ın hayatı ve biyografisi

lker Aycı’nın istifasının ardından Türk Hava Yolları Yönetim Kurulu Başkanlığı’na Yatırım ve Teknolojiden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı olarak görev yapan Dr. Ahmet Bolat getirilmesinin ardından Ahmet Bolat kimdir? sorusunun yanıtı merak edildi. Ahmet Bolat nereli, kaç yaşında? THY Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Bolat’ın hayatı ve biyografisi…

Ahmet Bolat kimdir? sorusu gündemin merak edilen konuları arasında yer alıyor. Bugün yapılan yönetim kurulu toplantısında alınan karar kapsamında, Thy’de Yönetim Kurulu Başkanlığı’na Yatırım ve Teknolojiden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı olarak görev yapan Ahmet Bolat getirilmişti.

 

AHMET BOLAT KİMDİR?

Prof. Dr. Ahmet Bolat İstanbul Teknik Üniversitesi Endüstri Mühendisliği bölümünden mezun olduktan sonra 1984’te A.B.D.’de Stanford Üniversitesi’nde Yöneylem Araştırması alanında yüksek lisansını, 1988’de University of Michigan’da Endüstri ve Operasyonlar Mühendisliği bölümünde doktorasını tamamlamıştır. Prof. Dr. Bolat 1959 Konya doğumludur.

Bolat iş hayatına 1981’de Yıldız Kalıp Şirketi’nde tasarım ve üretim mühendisi olarak başlamıştır. 1985 ve 1988 yılları arasında University of Michigan’da araştırma görevlisi, öğretim görevlisi ve yardımcı doçent görevlerinde bulunmuştur. 1988’den 2005’e kadar olan dönemde Riyad King Saud University’de yardımcı doçent, doçent ve profesör pozisyonlarında görev almıştır.

Yeni görevine atanana dek THY A.O’nda Yatırım Yönetimi, Uluslararası ilişkiler ve Anlaşmalar ile İnovasyon ve Projeler Başkanlıklarından Sorumlu Genel Müdür, Yatırım ve Teknolojiden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı olarak çalışmıştır. Daha önce de Strateji Geliştirme, Filo Planlama, Yatırım Yönetimi ve Ar-Ge’den sorumlu Başkan olarak Ortaklığa 400’e yakın uçak satın alımı ile 150’ye yakın uçak kiralanmasının planlanması ve gerçekleştirilmesinde hizmet etmiştir.

Turkish Cabin Interior AŞ Yönetim Kurulu Başkanı, Turkish HABOM AŞ ve SunExpress Havayolları Yönetim Kurulları Üyesi ve THY Spor Kulübü Yönetim Kurulu Başkanı olarak çalışmıştır.

Profesör Ahmet BOLAT uçak-körük ataması, petrol tanker taşımacılığı, şehirlerarası otobüs işletmeciliği gibi lojistik alanlarda projeler yürütmüş; optimizasyon, sıralama ve çizelgeleme ve otomobil üretim hatları konularında birçok doktora, yüksek lisans tezleri yaptırmış ve bu alanlarda uluslararası periyodiklerde çok sayıda makale yayınlamıştır.

 

Website | + posts
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.