Türk ve İngiliz turizmcileri Londra’nın kalbinde buluşturacak etkinlik!

0

Türkiye’nin önemli turizm pazarlarından birisi olan İngiltere’de 19-20 Nisan’da yapılacak Imagine Türkiye turizm etkinliğinde, Türk ve İngiliz turizm acenteleri, sağlık ve MICE firmaları bir araya gelecek.

Türk ve İngiliz turizm ve sağlık turizmi profesyonelleri, Türkiye’nin önde gelen pazarlarından biri olan İngiltere’de buluşuyor. Imagine Türkiye (Seyahat & Medikal Konferans & B2B Toplantıları) etkinliği 19-20 Nisan 2022 tarihlerinde; dünyanın en prestijli müzeleri içinde yer alan The British Museum’da ve DoubleTree by Hilton Hotel London West End’de gerçekleştirilecektir.

İki gün sürecek etkinlikte; Britanya’nın turizm ve sağlık sektöründeki kuruluşların temsilcileri, Türkiye’den katılım gösterecek konaklama firmaları, turizm acenteleri, seyahat kuruluşları ve sağlık acentelerinin temsilcileriyle bir araya gelecek.

SAĞLIK TURİZMİ İÇİN ÇOK ÖNEMLİ BİR BULUŞMA

Türkiye turizminin en önemli pazarlardan biri olan İngiltere’de yapılacak etkinlik; pandemiden sonra yapılan önemli etkinlikler arasında yer alıyor. İngiltere’nin Ulusal Sağlık Servisi (NHS) verilerine göre, hastanelerde tedavi için sıra bekleyen kişi sayısı Ocak 2022’de ilk kez 6 milyona ulaştı. Sağlık altyapısı gelişmiş ve 4 saat gibi kısa sürede gidilebilen bir mesafede olan Türkiye bu noktada öne çıkan ülkeler arasında yer alıyor. Pandemi nedeniyle yükü iyice artan NHS’nin bu bekleme listelerini uzun yıllar eritemeyeceği kaydediliyor. Bu nedenle önemli sayıdaki hastanın tedavisinin Türkiye’de yapılabilmesi mümkün. Turizm sektörünün yanı sıra medikal turizm yapan sağlık kuruluşların da Imagine Türkiye etkinliğinde yer alması büyük önem arz ediyor.

İNGİLTERE PAZARINDA FARKLI BİR KAPI AÇILACAK

Imagine Türkiye; Türkiye’nin İngiltere pazarından daha fazla pay almasını amaçlıyor Bu çerçevede konuşmacıların yer alacağı paneller ve B2B buluşmaları gerçekleştirilecek. Etkinlik Türk ve İngiliz turizmcilerin buluşturduğu gibi önemli işbirliklerine de imkan sağlayacak. Konu hakkında açıklamalarda bulunan Imagine Türkiye Koordinatörü Yalçın Avcı, Türkiye’nin İngiltere pazarında daha etkin olması gerektiğini belirterek, “Etkinliğimiz ile İngiltere pazarına farklı bir kapı açacağız” dedi.

İngiltere pazarının Türk turizmi için çok önemli bir potansiyel oluşturduğunu söyleyen Yalçın Avcı, “Böylesi önemli bir pazarda daha etkin olmamız gerekiyor. Çünkü İngiltere’de, World Travel Market dışında ciddi bir buluşma platformu yok. Türk turizmcilerimizin İngiliz meslektaşları ile daha fazla bir araya gelmesi ve işbirliği yapması gerekiyor. Dünyanın en önemli müzelerinden biri olan The British Museum’da gerçekleştireceğimiz Imagine Türkiye ile İngiltere ve Türkiye arasındaki turizm işbirliğine katkı sağlamak için yola çıktık. Hedefimiz Türkiye ile İngiltere arasındaki turizm hareketliliğine katkı sağlamaktır” dedi.

GELEN TURİST SAYISINI VE NİTELİĞİNİ DAHA DA ARTIRMALIYIZ

Imagine Türkiye Direktörü A.Haluk Özsevim de İngiltere’nin Türkiye için çok önemli bir pazar olduğunu hatırlatarak şöyle konuştu: “ Bu bölgeden önemli sayıda turist ağırlıyoruz. Gelen turist sayısını ve niteliğini daha da artırmalıyız. Bu noktada bakanlığımız İngiltere’de önemli tanıtım ve işbirliği çalışmaları yapıyor. Biz de etkinliğimiz ile Türkiye’nin İngiltere’deki tanıtım çalışmalarına katkı sağlamak istiyoruz. British Museum gibi tüm dünyanın bildiği bir yerde bu etkinliği yapmak Türkiye’nin imajına katkı sağlayacaktır. Önemli bir hedef için yola çıktık. 19-20 Nisan 2022 tarihinde gerçekleştireceğimiz etkinliğimize Türkiye’den önemli turizm markaları yer alacak.”

ETKİNLİK TAKVİMİ

Program 19 Nisan 2022

Mekan The British Museum

10:15 – 10:30 Açılış Konuşmaları

10:40 – 11:20 1.Panel – Dünya Turizminin Geleceği –

Türkiye- İngiltere Turizminde Son Durum

11:20 – 11:35 Kahve Arası

11:45 – 12:25 2.Panel – Dünya Turizminde Son Trendler ve

Sağlık Turizminin Geleceği

12:30 – 13:00 Yemek Arası

Mekan: DoubleTree by Hilton Hotel London-West End

13:45 – 17:00 B2B Network

20:00 – Gala Gecesi

Program / 20 Nisan 2022

Mekan: DoubleTree by Hilton Hotel London-West End

10:00 – 12:30 B2B Görüşmeler

12:30 – 13:30 Yemek – Serbest Zaman

13:45 – 17:00 B2B Network

Güncel program için www.imagineturkiye.co.uk web sitesini ziyaret edebilirsiniz

 

Website | + posts
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.