TÜRSAB Başkanı Bağlıkaya; “10 milyon erken rezervasyon bekliyoruz”

0

TÜRSAB Yönetim Kurulu Başkanı Firuz Bağlıkaya 2022 yılıyla ilgili beklentilerini açıkladı.

Türkiye Seyahat Acentaları Birliği (TÜRSAB) Yönetim Kurulu Başkanı Firuz Bağlıkaya, turizmde 2022 yılı için 10 milyon civarında erken rezervasyon beklediklerini söyledi. Bağlıkaya, “2022’yi umutla bekliyoruz ve çok hazırlıklıyız. Güzel bir yıl bizi bekliyor. İnşallah 2019’dan sonraki en iyi yılımızı yaşayacağız.” dedi.

2023’ten itibaren rekorlarla dolu birkaç yılı üst üste yaşarız

Bağlıkaya, Türkiye’nin turizmde salgın sürecinden sonra erken toparlanan ülkelerden biri olduğunu belirterek, “2020’ye göre ciddi bir artış yaptık. 2022’de beklentimiz 2019’a çok yaklaşmak. Gerçekten bunun ucu gözüküyor, rezervasyonlar o yönde gelişiyor. 2023’ten itibaren de rekorlarla dolu birkaç yıl üst üste iyi bir sezon yakalayacağımızı düşünüyorum.” diye konuştu.

2022 yılında 10 milyon civarında erken rezervasyon bekliyoruz

Erken rezervasyon kampanyalarına değinen Bağlıkaya, şöyle konuştu:

“İngiltere, Almanya, Ukrayna, Rusya başta olmak üzere hemen hemen her yerden rezervasyonlar devam ediyor. Gelecek sezon iyi gözüküyor. Bu seneye göre çok daha iyi gözüküyor. Yurt dışından beklentilerimiz yüksek. Yerli turistin de erken rezervasyon imkanlarından faydalanmaları için yaklaşık 15 gün önce kampanya dönemi başlattık. Seyahat acenteleri ve tur operatörleriyle 2022 yılında 10 milyon civarında erken rezervasyon bekliyoruz.”

Fiyatlarda yüzde 50’lere varan indirimlerin söz konusu olduğunu anlatan Bağlıkaya, temmuz, ağustosta tatil yapmak isteyen bir kişinin, bugünden rezervasyon yaptırırsa yüzde 70’e varan bir avantaj yakalayabileceğini kaydetti.

 

Website | + posts
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.