TÜRSAB’dan yerli turisti tatile çıkaracak adım!

0
artık yasaklanıyor

TÜRSAB ve Fibabanka’nın işbirliğiyle acentalar aracılığıyla tatilcilere uygun oranla tatil kredi paketi sunulacak. ‘TÜRSAB ve Fibabanka Tatil Finansmanı Basın lansmanı’ bugün Lütfü Kırdar Uluslararası Kongre ve Sergi Sarayı’nda gerçekleştirildi.

Tatil kredi paketinin tanıtım toplantısında konuşan TÜRSAB Başkanı Firuz Bağlıkaya 2 yılı aşan pandemi sürecinin ardından baharın geldiği, tatil arzusunun arttığı bu dönemde vatandaşların tatile gitmelerini kolaylaştıracak önemli bir adımı Fibabanka ile hayata geçirdiklerini ifade etti.

50 bin liraya kadar 24 ay vadeli tatil kredi paketi!

TÜRSAB olarak iç turizm hareketliliğinin gelişimi noktasında önemli bir adım attıklarını belirten Bağlıkaya ” Bu protokol, özellikle iç pazarda faaliyet gösteren, uçak bileti satan seyahat acentalarının önünün açılması, pazarlama alanında destek verilmesi noktasında büyük önem taşıyor. Fibabanka tatil kredi paketiyle vatandaşlarımız tüm turizm tatil harcamalarında 50 bin liraya kadar 24 ay vadeli çok cazip oranlar ile kolay ulaşılabilir tatil kredisi imkanından faydalanacak. Acentalarımız müşterilerine tatil pazarlarken Fibabanka kredisini alternatif olarak sunabilecek. TÜRSAB üyesi acentalar TÜRSAB’ın internet sitesi üzerinden başvuru formunu doldurarak sisteme kolayca başvurabilecek. Tatil kredisi kapsamında Türkiye genelinde tüm seyahat acentaları müşterilerine uygun oranlarla tatil kredi seçeneği sunabilecekler” dedi.

Ertürk: Turizm alanında bir ilk!

Daha sonra söz alan Fibabanka Ekosistem ve Platform Bankacılığından Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Gökhan Ertürk ise şu değerlendirmede bulundu: “Bugün bizim için çok anlamlı bir gün. Fibabanka olarak, TÜRSAB ile çok önemli bir anlaşma yaptık. Turizm alanında ilk kez doğrudan tüketicilere yönelik olarak acentalar üzerinden kredi kullandırabileceğimiz bir uygulama başlatmış olduk.”

Hedef 1 yılda 100 bin tüketiciye 1.5 milyar TL tatil kredisi

TÜRSAB ile imzalanan tatil kredisi anlaşması çerçevesinde tatil satın almak isteyenlerin bankaya gitmeden acentanın kendi sistemi üzerinden kolayca tatil kredisi kullanabileceğini vurgulayan Gökhan Ertürk, “Müşteriler kredi kartı kullanmadan, kredi kartı limitini düşürmeden tatil kredisi kullanabilecek. 24 aya varan uzun vadelerle tatil kredisini geri ödeyebilecek. Seyahat acentaları da risk almadan tahsilat yapmak istiyor. Bu uygulama Türkiye’de bir ilk. Seyahat acentaları TÜRSAB web sitesi üzerinden bu sisteme dahil olabilecekler” dedi.

Ertürk, TÜRSAB ile FİBABANKA iş birliğiyle oluşturulan Tatil Kredisi anlaşması kapsamında önümüzdeki bir yıllık süreçte 100 bin tüketiciye 1,5 milyar TL’lik finansman desteği vermeyi hedeflediklerini belirtti.

Tatil kredisi anlaşma kapsamı

Fibabanka ile TÜRSAB anlaşmasında katılım sağlayacak acentalar, TÜRSAB web sitesi üzerinden başvuru yapabilecek. 500 TL’den 50 bin TL’ye kadar tatil harcamalarını kapsayan Tatil Kredisi, 24 aya kadar taksitlendirilebilecek. Müşteriler bankaya gitmeden seyahat acentası ofisleri ya da online satış platformları üzerinden bu krediyi kullanabilecekler. Tatil Kredisi’nde 2.500 TL’ye kadar olan tutardaki tüm başvuruların finansal masrafları Fibabanka tarafından karşılanacak.

Tatil kredi paketi protokolü TÜRSAB Yönetim Kurulu Üyesi Hasan Eker ve Fibabanka Genel Müdür Yardımcısı Gökhan Ertürk tarafından imzalandı.

Website | + posts
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.