Uçak sıkıntısı turları etkilemeye başladı… Türkiye İçin İlk İptal!

0

Rusya’da yaptırımlar sebebiyle yaşanan uçak sıkıntısı turları da etkilemeye başladı.

 

Rusya’nın Ukrayna’yı işgalinin ardından yaptırımlar peş peşe gelmişti. Rus havayollarının filolarındaki uçakların önemli bir bölümünün kiralık olması uçakların akibetiyle ilgili de soru işaretlerine sebep oldu.

Yaşanabilecek uçak sıkıntısı sebebiyle Rus tur operatörleri de tur programlarını değiştirmeye başladı.

Rus Tur Operatörleri Türkiye programlarında da değişikliğe gidiyor.

Rus Tur Operatörleri Birliği(ATOR)’a değerlendirmelerde bulunan Pegas Touristik yetkilileri “ Havayollarının tüm kalkış programlarının değiştirilmesi nedeniyle tur programlarını yeniden düzenliyoruz. Şu anda Rusya’dan ulaşıma açık destinasyonlar için birbiri ardına tur programları ekliyoruz. Örneğin Antalya uçuş programı sisteme geri yüklendi. Yavaş yavaş, diğer destinasyonlar da eklenecek” diyor.

4 Mart-25 Nisan arasında Türkiye’ye yönelik charter uçuş programını iptal etti

Tur operatörü TUI Rusya da 2 Mart’ta Türkiye’ye uçuş programında yapılan değişiklikleri duyurdu. Rus havayollarını etkileyen yaptırımlarla bağlantılı olarak, Ural Havayolları daha önce planladığı 4 Mart-25 Nisan arasındaki Türkiye’ye charter uçuş programını iptal etti.

Intourist, şu anda Türkiye ve Mısır için herhangi bir iptal olmadığını, ancak uygulanan hava yaptırımlarına bağlı olarak taşıma kapasitesindeki düşüş nedeniyle program ayarlamalarının göz ardı edilmediğini söyledi.

 

Website | + posts
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.