Vali Yazıcı; “Bisiklet sporunun merkezi Antalya olacak”

Vali Yazıcı; "Bisiklet sporunun merkezi Antalya olacak"

0

Antalya Valisi Ersin Yazıcı UCI Nirvana Gran Fondo World Series Antalya Uluslararası Bisiklet Yarışı Ödülü Töreni’ne yaptığı konuşmada, “Bisiklet sporunun merkezlerinden biri olması için gayret sarf ediyoruz.” dedi.

 

Nirvana Otelde düzenlenen ödül törenine Vali Ersin Yazıcı, Vali Yardımcısı Nurettin Ateş, İl Emniyet Müdürü Mehmet Murat Ulucan, İl Kültür ve Turizm Müdürü Candemir Zoroğlu, İl Gençlik ve Spor Müdürü Yavuz Gürhan, ATSO Başkan Yardımcısı Mızrab Cihangir Deniz ve sporcular katıldı.

Antalyanın çeşitli noktalarında üç gündür devam eden, Uluslararası Bisiklet Birliği Gran Fondo World Series Antalya Uluslararası Bisiklet Yarışı yerli ve yabancı 1000den fazla amatör bisiklet kullanıcısını bir araya getirdi. Törende konuşan Vali Ersin Yazıcı; Bisiklet camiasının en prestijli yarışları arasında yer alan UCI Nirvana Gran Fondo yarışı ile Antalyanın tarihi ve doğal güzelliklerine odaklanan rotalarla kıyasıya mücadele eden tüm sporcularımızı ve emeği geçen herkesi kutluyorum.” dedi.

Tüm Kurum ve Kuruluşlarımızla Sporu Destekliyoruz
Devletin tüm kurum ve kuruluşlarının bisiklet sporunu desteklediğini vurgulayan Vali Ersin Yazıcı; Kültür ve Turizm Bakanlığımız tarafından geçen yıl Türkiyede Bisiklet dostu konaklama tesisleri sertifikası çıkarıldı. Bu bisiklet yarışları için tercih edilmemizin önünü daha da açacaktır. Antalyanın en yakın zamanda bisiklet dostu kentlerden biri olacağına inanıyoruz. Şehrimiz bu tür güzelliklerle dünyaya kendini farklı noktalarla da tanıtmış oluyor. Tüm kurum ve kuruluşlarımızla sporu destekliyoruz.” şeklinde konuştu.

Bisiklet Sporu İçin Tercih Edilen Bir Kent Olacağız
Antalyanın bisiklet sporunun merkezi olması için gayret sarf ettiklerini vurgulayan Vali Yazıcı; “Biz özellikle kasım ayından mart ayına kadar en güzel, en rahat, en konforlu, en güvenli şekilde bisiklet sürülebilecek şehrin Antalya olduğunu bütün dünyaya göstermek istiyoruz. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. İnşallah bu tür organizasyonları çoğaltarak yolumuza devam edeceğiz. Antalyanın bir dünya şehri olduğunu bu dünya şehri ünvanını bisiklette de kullanması gerektiğini bu güzel organizasyonla tüm dünyaya duyurmuş oluyoruz. Ben tüm katılımcılara dünyanın dört bir tarafından şehrimize gelen tüm sporculara ve yakınlarına hoş geldiniz diyorum.. Organizasyonumuz tekrar hayırlı ve uğurlu olsun.” ifadelerini kullandı.

Vali Ersin Yazıcı UCI Nirvana Gran Fondo Antalya yarışında Elit Kategoride dereceye giren; Birinci Emir Demir, ikinci Atakan Demirtaş, üçüncü Mehmet Kazgı’ya ödüllerini takdim etti.

 

Website | + posts
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.