Firuz Bağlıkaya; “Yılbaşı için son dakika talepleri belirleyici olacak”

Yılbaşı İçin SonFiruz Bağlıkaya; "Yılbaşı için son dakika talepleri belirleyici olacak"Dakika Talepleri Belirleyi Olacak

0

Türkiye Seyahat Acentaları Birliği (TÜRSAB) Başkanı Firuz Bağlıkaya, seyahat acentelerinden aldıkları bilgiye göre yılbaşı dönemi için kampanyalar başladığını belirterek, “Ancak pandemi sürecinde müşterilerin son dakika satışlara yönelmesi nedeniyle taleplerin aralık ayı ortasından sonra hareketlenmesini bekliyoruz. Son dakika talebi belirleyici olacak. Talepte 2019 yılı seviyesinin yakalanabileceğini öngörüyoruz” dedi.

Yılbaşına yönelik sanatçılı program yapan otellere ilginin yüksek olduğunu açıklayan Bağlıkaya, “Bu noktada Kıbrıs otelleri öne çıkıyor. Antalya’da da sanatçılı program yapan otellere yönelik belirli bir talep söz konusu. Kapadokya da tercih edilen bir diğer destinasyon olarak öne çıkıyor. Yılbaşında kültür turları da ilgi çekiyor. Bu kapsamda Kapadokya, Diyarbakır, Mardin, Doğu Ekspresi ile Kars-Erzurum Turu, Bursa-İznik-Trilye turu gibi turlar tercih ediliyor. İç pazarda kültür turlarında 600 TL’den 5 bin TL’ye kadar fiyat bulmak mümkün” diye konuştu.

Yurt dışı turlarında ise son bir haftadır hareketlilik yaşandığını anlatan Bağlıkaya, “Özellikle Balkan Turları, Belgrad, Kiev ve Dubai gibi destinasyonlar talep görüyor. Yılbaşında kış turizmi ağırlıklı kayak otellerine de belirli bir talep oluşmasını bekliyoruz. Bursa ve Uludağ bölgesi, yılbaşı için rezervasyon almaya başladı. Özellikle yılbaşı gecesini içeren konaklama paketlerinde fiyatlar 2-3 kat artabiliyor. Genelde 2-3 gün konaklamalı paketler seyahat acentelerimiz tarafından tüketiciye sunulmuş durumda” dedi.

Website | + posts
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.