Alman tur operatörleri FTI müşterileri için harekete geçti

0
Avrupa’nın en büyük 3. tur operatörü FTI Group’un iflas başvurusunda bulunmasının ardından Alman tur operatörleri FTI müşterilerinin mağdur olmaması için harekete geçti.

TUI yeni rezervasyonlardan depozito almayacak

TUI, Schauinsland-Reisen ve Bentour, sektörde FTI’nin iflasına tepki gösteren ve özel tekliflerle pazara giren ilk operatörler oldu. TUI müşterilerin FTI iflasından etkilenip etkilenmediğine bakılmaksızın 30 Haziran 2024 tarihine kadar yapılan ve 31 Ekim 2024 tarihine kadar çıkışlı tüm yeni rezervasyonlar için depozito gerekmeyeceğini açıkladı. Ayrıca TUI, 4-11 Haziran tarihleri arasında, 22 Aralık 2024’e kadar olan seyahat döneminde yeni rezervasyonlar için kullanılabilecek “Sun300” promosyon kodunu da sunuyor. Hannover’e göre paket rezervasyonlarında 300 Euro’ya kadar tasarruf mümkün. Sadece otel rezervasyonlarında 150 Euro’ya varan indirim uygulanıyor. Kampanya dünya çapında seçilen oteller veya paket turlar için geçerli.

Otel işletmecilerden ilave kapasite talebi

Ayrıca otel işletmecileriyle ilave kapasite için yeniden görüşmeler sürüyor. TUI Almanya başkanı Stefan Baumert, ” Önümüzdeki birkaç gün içinde yine hedef bölgelerde cazip teklifleri bir araya getireceklerini” söyledi.

Website | + posts
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.