Antalya’da 1071 gün konakladığı otelin ‘Kraliçesi’ İlan edildi

0

Alman vatandaşı 61 yaşındaki Sabine Daniels, Antalya’daki 5 yıldızlı Aska Lara Resort & Spa’da 9 yılda toplam 1071 gün konakladı. Otel yönetimi, daimi misafiri Daniels’i “Otelin Kraliçesi” ilan etti.

Türkiye’de gelemediğim için pandemi dönemi benim için zor geçti

Sabine Daniels, sık sık Antalya’ya geldiğini belirterek “O kadar sık geliyorum ki kaç gün, ne kadar geldiğimi hatırlayamıyorum. Türkiye’yi ve havasını çok seviyorum. Sağlık durumum için burada bulunmak Almanya’da bulunmaktan daha iyi. Buranın hava koşulları sağlığım için daha iyi. Burayla ilgili her şeyi çok seviyorum. Sadece pandemi döneminde Türkiye’ye gelemedim. Pandemi dönemi benim için çok zordu. Sağlığımdan dolayı Almanya’da kalmak durumumda kaldım. Türkiye’ye gelemediğim için Covid dönemi benim için çok zor geçti” dedi. Otel personelinin sıcak yaklaşımıyla karşılaştığını anlatan Sabine Daniels, buradaki kadar sıcakkanlılık ve cana yakınlığı gittiğim hiçbir yerde görmedim, 2000 yılında Türkiye’ye geldik ve bizim için değişilmez bir nokta oldu” diye konuştu.

Aska Hotes kurucusu ve Yönetim Kurulu Başkanı Ramazan Aslan, Sabine Daniels’in otelin açılışından 2 hafta sonra konaklamaya geldiğindeki ilk anısını şöyle anlattı: “Hal hatır sordum. Bana söylediği şey şuydu; ‘Ben Türkiye aşığıyım. 27 kez başka bir tesise gittim. Sizi çok araştırdım. Bundan sonra buraya geleceğim. Eğer kabul ederseniz de daha sık sık geleceğim’ dedi. ‘Memnuniyetle, bu tesisler sizler için var’ demiştim. Birkaç gün önce bana bir teşekkür maili geldi. Sanırım mektubu gönderdiği dönemde ‘9 yıldır 900 küsur gündür sizde konaklıyorum. Geldim. Sizin başlangıç noktanızdan her şeyi yakinen izliyorum. Size ne kadar teşekkür etsem bilemiyorum’ diyordu. Dolayısıyla sadece bana değil çalışanlara gönderilmiş bir teşekkür mektubuydu. Ben de bu mektup üzerine tekrar kendisiyle görüştüm. Bugün de bir kahve içmek istedim. Kahve esnasında ‘Neden bu hanımefendiyi bu otelin kraliçesi ilan etmiyorum’ diye kendime sordum. O anda kraliçe atamak istedim.”

Website | + posts
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.