Antalya’da 500 Alman turizmciye konuştu

0

kapsamında tesisler, bağımsız değerlendirmeye tabi olacak. Uluslararası standartlarda faaliyet gösteren ve alanında yetkinliklerini kanıtlamış bağımsız denetim firmaları tarafından belgelendirilecek. Belgeler yıllık olarak verilecek ve tesisler yılda bir kez tekrar denetimden geçerek belgelerini yenileyebilecekler.” ifadelerini kullandı.

Bakan Ersoy, denetimlerin 42 kriter üzerinden yapıldığını, programın tesislere geçiş kolaylığı sağlamak için 3 aşamalı olarak kurgulandığını dile getiren Ersoy, “Şu ana kadar Türkiye’de ön denetimlere girerek tüm kriterleri sağlayan ve Yeşil Turizm Sertifikası’nı almaya hak kazanan 61 tesis bulunmaktadır. Bu tesislerin 43’ü Antalya’da bulunmakta.” bilgisini verdi.

1 Ocak itibarıyla yeni açılacak konaklama tesislerine birinci aşama kriterlerini sağlama şartı getirdiklerini bildiren Ersoy, mevcut tesislerin de 2023 sonuna kadar birinci aşama kriterlerini sağlamış olacağını söyledi.

Türkiye turizminin bundan sonra da yoluna rekorlarla devam edeceğini belirten Ersoy, “Yıl sonunda kadar 50 milyon turist, 44 milyar dolar hedefiyle yolumuza devam ediyoruz. Alman turizm sektörünün siz değerli paydaşlarıyla gerçekleştirdiğimiz ve ilerleyen dönemde gerçekleştireceğimiz işbirliklerinin bu başarıdaki rolü kuşkusuz çok büyüktür.” ifadesini kullandı.

Ersoy, Türkiye turizminin Almanya’daki tanıtımına verilen katkı için katılımcılara teşekkür etti.

Website | + posts
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.