Azur Air, ‘Türkiye’ İddialarını yalanladı

0

Rus havayolu şirketi Azur Air, havayoluna bağlı uçaklarının tescil yerini Türkiye olarak değiştirme planlarına ilişkin iddialarla ilgili açıklama yaptı.

Rus havayolu şirketi Azur Air, havayoluna bağlı uçaklarının tescil yerini Türkiye olarak değiştirme planlarına ilişkin bilgilerin doğru olmadığını duyurdu.

Şirket tarafından yapılan açıklamada, Azur Air uçaklarının diğer ülkelerde tescil edileceği iddialarının gerçeği yansıtmadığı belirtilirken, şirketin sahip oldukları uçaklarıyla ilgili leasing şirketleri ile yakın temas halinde olduğu ve durumu çözmeyi beklediği bildirildi.

Aynı zamanda Azur Air’in Rusya’daki uçaklarını ülke içinde tescil ettirmeye devam ettiği de vurgulanırken, havayolu şirketinin Rusya’da sicili bulunan 3 Boeing 767-300 yolcu uçağı ve bir Boeing 757-200 yolcu uçağı bulunduğu aktarıldı.

Daha önce Tourdom portalı, bazı havayollarının yaptırımlardan kurtulmak için uçakların kayıt yerini Türkiye’ye aktarabileceğini yazmıştı.

Söz konusu haberde ANEX Tour, Coral Travel, Pegas tatil turlarını ulaşımını sağlayan Azur air, Royal Flight ve Nordwind’in böyle bir kararı düşündüğü belirtilmişti.

 

Website | + posts
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.