Divan Antalya Talya Otelle İlgili yeni açıklama!

0

Antalya’da 1975 yılında açılan, 38 yıllık faaliyetin ardından 2013 yılında yenilenmek amacıyla kapatılan 204 odalı Divan Talya Otel yargı süreci sebebiyle 8 yıldır kapalı duruyordu. Yargı sürecinin tamamlanmasının ardından Koç Holding 50 milyon dolarlık yatırımla oteli yıkıp yeniden yapım çalışmalarına başlamıştı. Otelin yıkım çalışmaları 2021 yılı Nisan ayında başlamıştı.

Marmaris Altınyunus Turistik Tesisler A.Ş (MARES)’ten Divan Antalya Talya Otel’in yapımıyla ilgili Kamuyu Aydınlatma Platformuna(KAP) yeni açıklama yapıldı.

Dava süreçleri yakından takip ediliyor

KAP’a yapılan açıklamada, şöyle denildi:

”Divan Talya Otelimizin yeniden yapımı ve konferans merkezinin yenilenmesi projesi kapsamında inşaat çalışmaları 22.01.2021 ve 14.07.2023 tarihli özel durum açıklamalarımızla kamuya açıklanan süreç kapsamında 2021 yılından bu yana devam etmektedir. Projeyle ilgili olarak en son 28.07.2023 tarihinde kamuya açıklanan faaliyet raporunda da belirtildiği üzere, Talya Oteli’nin bulunduğu alana ilişkin kesinleşmiş 1/1000 ölçekli uygulama imar planının iptali talebi ile 2020 yılında bazı şahıslar tarafından Muratpaşa Belediye Başkanlığı aleyhinde açılan davadaki talep ilk derece mahkemesi ve Konya Bölge İdare Mahkemesi tarafından reddedilmiş olup, Danıştay nezdinde dava halen devam etmektedir. Bu defa Antalya Büyükşehir Belediye Başkanlığı tarafından şirketimize iletilen yazıda, çevrede ikamet eden bir şahıs tarafından kesinleşmiş 1/5000 ölçekli imar planıyla yukarıdaki sürece konu 1/1000 ölçekli uygulama imar planının ve otel inşaatı için verilen inşaat ruhsatının iptali istemiyle Antalya Büyükşehir Belediye Başkanlığı ve Muratpaşa Belediye Başkanlığı aleyhinde dava açıldığı belirtilmektedir. Bu aşamada şirketimizce ihbar edilen sıfatı çerçevesinde yapılabilecek hukuki işlemler değerlendirilmekte olup, konuya ilişkin gelişmeler konunun önemine göre özel durum açıklaması ve/veya faaliyet raporlarımız aracılığıyla yatırımcılarımızla paylaşılacaktır.”

Website | + posts
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.