Doguzova Bakan Ersoy’la görüştü… Türkiye Rus turist kabul edecek mi?

0

Rusya Federal Turizm Ajansı Rosturizm Başkanı Zarina Doguzova, Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Ersoy ve Mısır Arap Cumhuriyeti Turizm ve Eski Eserler Bakanı Khaled Elenani’yle telefonla konuştu.

Mısır ve Türkiye turizm bakanları, Federal Turizm Ajansı başkanı Zarina Doguzova’ya ülkelerinin şu anda Rus turistlerin girişini kısıtlamaya yönelik bir planları olmadığı konusunda güvence verdi. Ayrıca kapalı ülkelerden gelen turistlerin ihracatını organize etmede yardımcı olacaklar.

Türkiye’nin Rus turist girişini kısıtlamaya yönelik planı yok

Federal Turizm Ajansı’na göre, Rusya turizm departmanı başkanı Zarina Doguzova, Türkiye Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Ersoy ve Mısır Arap Cumhuriyeti Turizm ve Eski Eserler Bakanı Khaled Elenani ile mevcut turizm hakkında telefon görüşmeleri yaptı.

Zarina Doguzova, Rus turistlerin Mısır ve Türkiye üzerinden transit uçuşlarda sorun yaşamaması için meslektaşlarından yardım istedi.

Ayrıca Zarina Doguzova, meslektaşlarından Mısır ve Türkiye’de Rus turist kabulüne yönelik gelecek planlarını paylaşmalarını istedi, bakanlar, Mısır ve Türkiye’nin şu anda Rus turist girişini kısıtlamaya yönelik bir planının olmadığını söyledi.

Ayrıca Bakan Ersoy ve Khaled Elenani, Rus tarafına, transit uçuşların düzenlenmesi de dahil olmak üzere Rus turistlerle ilgili sorunların çözümünde gerekli tüm yardımı sağlayacaklarına dair güvence verdi.

Rostourism’e göre taraflar, mevcut süreçlerdeki olası değişiklikleri önceden iletişim halinde tutma ve birbirlerine bildirme konusunda anlaştı.

 

Website | + posts
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.