Geçen yıl açılmıştı… Devrediliyor

0

Yassı Ada’ya geçtiğimiz yıl açılan 5 yıldızlı otel devrediliyor.

Yassıada’da 27 Mayıs’tan sonra Demokrat Parti yöneticileri yargılandı. Yargılamalar sonucunda Başbakan Adnan Menderes ile Bakanlar Fatin Rüştü Zorlu ve Hasan Polatkan idam edildi. AKP döneminde Özgürlük ve Demokrasi Adası adını alan yerde şimdi 5 yıldızlı otel bulunuyor.

Zarar ettiği gerekçesiyle devredilecek

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’ne (TOBB) bağlı Gümrük ve Turizm İşletmeleri A.Ş., tarafından Yassı Ada’da yapılan Katre Island Otel, zarar ettiği gerekçesiyle devredilecek.

Odatv bu bilgiyi Gümrük ve Turizm İşletmeleri Genel Müdürü Ömür Gebeş’e sordu.

Odatv’yi doğrulayan Ömür Gebeş, “Gümrük ve Turizm İşletmeleri A.Ş., adadaki işletme hakkını kamuya devretmek için görüşmelere başlamıştır” dedi.

Yap-İşlet-devret projesi kapsamında 2018 yılında hizmete açılan otel, 4 yıl sonra kapılarını müşteriye kapattı.

Oda satışı yapılmıyor

Otele telefonla ulaşarak rezervasyon yaptırmak isteyenlere “Tadilatta olduğumuz için kapalıyız” yanıtı verilerek oda satışı yapılmıyor. İnternet üzerinden de oda satın almak isteyen kişiler “Müsait oda yok” uyarısıyla karşılaşıyor.

Günde arayan 3 kişiyi geçmiyor

125 odalı otelde gecelik oda fiyatları da yüksek. Son dönemde oteli rezervasyon yapmak için arayan kişi sayısı da 3’ü geçmiyor. “Kral” dairesi gecelik 7 bin 500 Euro yani 120 bin TL olan otelde en ucuz oda fiyatı ise 150 Euro yani 2400 TL.

Adı, Demokrasi ve Özgürlükler Adası olarak değiştirilen Yassı Ada’da 27 Mayıs’tan sonra Demokrat Parti yöneticileri yargılandı. Yargılamalar sonucunda Başbakan Adnan Menderes ile Bakanlar Fatin Rüştü Zorlu ve Hasan Polatkan idam edildi. AKP döneminde adada restorasyon yapıldı. Adada, 3 müze ve bir 5 yıldızlı otel bulunuyor.

 

Website | + posts
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.