Eresin’den İBB’de taşları yerinden oynatacak hamle: İTB’ye bütçe verilsin; doğrudan İBB başkanına bağlansın

0

İstanbul Büyükşehir Belediyesi İstanbul Turizm Platformu tarafından düzenlenen “İstanbul Turizm Buluşması”nın açılışında konuşan Türkiye Otelciler Birliği (TÜROB) Başkanı Müberra Eresin, İstanbul Turizm Platformu’yla ilgili dikkat çekici önerilerde bulundu.

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun da dileyiciler arasında yer aldığı salonda konuşan Eresin, İstanbul Turizm Platformu’na bütçe verilmesini ve doğrudan İBB başkanına bağlanması gerektiğini ifade etti.

Eresin’in konuşmasındaki konuyla ilgili bölüm şöyle: “Bahsettiğim bu konular dikkate alındığında; İstanbul turizminin geliştirilmesi ve tüketicilere yönelik ortaya çıkan sorunların en acil şekilde çözüme kavuşturulması, İstanbul’un uluslararası alanlarda tanıtımının yapılması için İstanbul Turizm Platformu’nun güçlü bir bütçeye kavuşturulması ve platform direktörünün direkt olarak Sayın Büyükşehir Belediye Başkanımıza bağlanması önemli ve gereklidir.

Netice olarak; İstanbul destinasyonunun sürdürülebilirliğinin tüm yönleriyle sağlanması İstanbul Turizm Platformu’nun oluşturulmasının ne kadar isabetli bir karar olduğunu ortaya koymaktadır. Türkiye Otelciler Birliği olarak, önceden olduğu gibi bugün de İstanbul Turizm Platformu’nu ve her zaman için çalışmalarını desteklediğimizi özellikle belirtmek isterim.”

Eresin’in bu önerisinin İBB Kültür Dairesi bünyesinde yer alan İBB Turizm Müdürlüğü yönetiminde rahatsızlık yarattığı gelen bilgiler arasında. Eresin’in İstanbul Turizm Platformu’nu, doğrudan İBB Başkanına bağlı, bütçesi olan bir daire olarak önermesi, kamuoyunda İBB kurumları arasındaki su yüzüne çıkmayan mücadelenin bir yansıması olarak yorumlandı.

 

Website | + posts
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.