Gastronomi sektörü Culinary Forum 2022’de buluştu!

0

Gastronomi sektörünü eğitim odaklı vizyoner paylaşımlarla güçlendirmek amacıyla bu yıl ilk kez düzenlenen Culinary Forum 2022 “Education” Nirvana Cosmopolitan Hotel Antalya’da gastronomi sektörüyle buluştu.

16-17 Mart 2022 tarihlerinde Nirvana Cosmopolitan Hotel Antalya’da gerçekleştirilen Culinary Forum 2022 Education; 67 üniversiteden yaklaşık 5 bin öğrencinin katılımıyla gerçekleşti. 2 büyükşehir belediye başkanı, 83 akademisyen, 17 farklı konu başlığında oturum, 16 ayrı moderatör, 85 konuşmacı; gastronomi ve aşçılık bölümü öğrencileriyle bir araya gelerek tecrübelerini aktarırken gastronomide kariyer gelişimine tüm yönleriyle masaya yatırıldı. Sektörün geleceğine ve yeni nesle farklı bir bakış açısı kazandırmayı amaçlayan Forum kapsamında, etkinliğe destek veren yerli ve yabancı birçok marka stantlarıyla fuaye alanına renk kattı.

Culinary Forum 2022’nin açılış konuşmasını gerçekleştiren Kurucu Murat Aslan, “Yaklaşık iki yıl önce doğan Culinary Forum projesini gerçekleştirmenin gururunu yaşıyoruz. Türkiye’nin gastronomi ve aşçılık öğrencileri kapsamında yapılan ilk kurumsal sosyal sorumluluk projesi olan Bir Aşçının Dünlüğü ile toplamda 65 okul gezerek 20 bini aşkın öğrenciye ulaştık. Durum böyle olunca bu konudaki tecrübelerimiz ve öğrencilerle olan bağımız bizi böyle bir organizasyonda, daha geniş bir alanda, tüm şehirlerden öğrencileri de davet ederek sektörle ve konusunda uzman konuşmacılarla buluşturma fikrini ortaya çıkardı” dedi.

Culinary Forum’un öncelikli amacının gençlere ilham vermek olduğunun altını çizen Aslan, “Genç nesli ve sizleri, gastronomi sektörünü her yönden masaya yatıran dev bir kadroyla buluşturduğumuz için çok mutluyuz, bu süreçte bizlere destek olan sponsorlarımız başta olmak üzere tüm iş ortaklarımıza teşekkür ederim. Umarız bu ve buna benzer organizasyonlar sektör ve gençler için çoğalır ki gelecek nesiller de örnek alıp kendi gelecekleri için bu tarz paylaşımlar yaparlar” şekline konuştu.

Sektörün güçlü isimleri Culinary Forum sahnesinde yer aldı!

Culinary Forum 2022 Education sahnesinde sektörün önde gelen isimleriyle gençlere fikir aktarımı yapıldı. Akademisyenler, marka temsilcileri ve sektörün önde gelen şeflerinden oluşan oturumlarda konu başlıkları ve sorular yine akademisyenler tarafından hazırlanarak sürece dahil edildi. Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın Zeydan Karalar, Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın Doç. Dr. Lütfü Savaş, Kilit Group Member of the Board Tolga Kilit, Akdeniz Üniversitesi Turizm Fakültesi dekanı Prof. Dr. Beykan Çizel, Akdeniz Üniversitesi Turizm Fakültesi Gastronomi ve Mutfak Sanatları bölümü öğretim üyesi Prof. Dr. Bahattin Özdemir, Ankara Hacı Bayram Veli Üniversitesi Turizm Fakültesi Gastronomi ve Mutfak Sanatları Bölüm Başkanı Prof. Dr. Fügen Durlu Özkaya, Eskişehir Anadolu Üniversitesi Turizm Fakültesi Gastronomi ve Mutfak Sanatları Bölüm Başkanı Doç. Dr. Hilmi Rafet Yüncü, Beykent Üniversitesi Gastronomi ve Mutfak Sanatları Bölüm Başkanı Dr. Öğretim Üyesi Esat Özata, Nestle Professional Turkey Business Executive Officer Ali Mansour, Bernardini Fine Catering & Events Partner Carlo Bernardini, Area Chef Turkey Mandarin Oriental Hotel Group Fabio Brambilla, Le Meridien İstanbul Etiler & Sheraton İstanbul Levent Multi – Property Executive Chef Giovanni Terracciano, Sans Restaurant Chef Rudolf Van Nunen, Winterhalter Türkiye Genel Müdürü Ersin Aktürk, Porland Porselen Koordinatörü ve EVSİD Yönetim Kurulu Başkan Vekili İsmail Taşkın, Omake ve Mobilchef Genel Müdürü Kazım Erdoğan, Nirvana Hotels CEO’su Korhan Alşan, Chef & Owner of EKS Culinary Academy Eyüp Kemal Sevinç, Swissotel The Bosphorus Executive Chef Soner Kesgin, 7 Mehmet Restaurant sahibi Mehmet Akdağ ve Önder Arsan gibi sektörün güçlü isimleri gençlerle tecrübelerini paylaştı.

 

Website | + posts
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.