Jolly Tur 2022 İçin Hedeflerini Açıkladı

Jolly Tur 2022 İçin Hedeflerini Açıkladı

0

“2022 bizim için özel bir yıl”

Jolly Yönetim Kurulu Başkanı Mete Vardar, “Sektörün en eski markalarından biri olarak, sağlam yapımız, müşterilerimize verdiğimiz güven duygusu, ailemizin birer ferdi haline gelen ekip arkadaşlarımız ve mutlak müşteri memnuniyeti vizyonumuzla bugünlere geldik” dedi. Yeni yıla hızlı bir giriş yaptıklarını anlatan Mete Vardar, “35’inci yaşımızı kutlayacağımız 2022 bizim için özel bir yıl olacak. Bugün startını verdiğimiz, yüzde 50’ye varan indirimlerin sunulduğu Erken Rezervasyon kampanyasıyla yeni döneme başlamanın heyecanını taşıyoruz. Birçok avantajı sunduğumuz erken rezervasyon kampanyasında tatilin 4’te birini ödeyip, kalan tutarı son üç günde tamamlama, üç gün öncesine kadar hiçbir koşul belirtmeksizin iptal ve iade hakkı da misafirlerimize sunduğumuz özel çalışmalarımız arasında yer alıyor” diye konuştu.

Vardar, “Kültür turlarına verdiğimiz önemi bu yıl daha çok artırarak devam edeceğiz” dedi. Yurtdışı departmanının da 1 Mart itibariyle yoğun bir talep alacağını aktaran Mete Vardar, “Schengen açılıyor, seyahat özgürlüğü başlıyor, en büyük büyümeyi yurtdışında yakalayacağız” şeklinde konuştu.

300 acenteyle Antalya’da toplandı

2021 sezonunda şirketin yolcu sayısı olarak yüzde 30, ciro olarak yüzde 80 büyüdüğünü ifade eden Jolly Yönetim Kurulu Başkanı Mete Vardar, 8 Kasım itibariyle 2022 erken rezervasyon kampanyasını da başlattıklarını açıkladı. Vardar, “2021’in ardından 2022 için daha fazla cesaretlendik. 2022 ile ilgili çok iyi hazırlıklar yaptık. 300 acentemizle Antalya’da bir araya gelerek hem 2021’i değerlendirdik hem de 2022 programımızı duyurduk.” dedi.

“Tasarruf tedbirleri adı altında departman kapatan büyük şirketler oldu”

2021’de yakaladıkları yüzde 80 büyümenin iç pazar kaynaklı olduğuna işaret eden mete Vardar, “Bu sıkıtılı süreçte MICE, yurt dışı, Kıbrıs vb küçüldü. Öte yandan bu süreçte şirketini kapatan,

Tasarruf tedbirleri adı altında departman kapatan şirketler oldu. Bunların içinde çok büyük şirketler de vardı. Biz iki kişi de olsa, 3 kişi de olsa departmanımızı kapatmadık ve bu süreci iyi bir şekilde yönettik. Jolly 35’inci yılında 2022’yi oluşturduğu güç, misafir portföyü ve çalışma arkadaşıyla karşılamaya hazır. 2022’nin hem sektör rün hem de şirketimiz adına güzelliklerin konuşulduğu bir yıl olmasını umut ediyoruz.” ifadelerini kullandı.

TGA iç turizm için de çalışmalı

15 gün Akdeniz’de kaldığını belirten Mete Vardar, 2022 sezonuna ilişkin herkesin beklentisinin yüksek olduğuna işaret etti. Vardar, “Bu hem iç pazar hem de dış pazar için geçerli.

Erken rezervasyon her sene fiyat avantajıydı ama bu sene fiyat avantajı artı yer bulma avantajı anlamına geliyor. Bu nedenle misafirlerin erken rezervasyonu iyi değerlendirmeleri önemli.

Turizm şirketlerinden ciro üzerinden pay alarak faaliyet gösteren Turizm Geliştirme Ajansının (TGA) iç turizmi de desteklemesi gerektiğini kaydeden Mete Vardar, TGA’nın yurt içi turizm hareketini geliştirmek ve vatandaşın yurt işçinde seyahat alışkanlığı geliştirmesi için de çalışması gerektiğine vurgu yaptı.

“Erken rezervasyon çabuk bitecek, Otel fiyatları artacak”

Kontratları bitirdiklerini ve 2022 sezonunu satışa açtıklarını kaydeden Vardar, fiyatların bu yıla kıyasla yüzde 25 daha yüksek olacağını kaydetti. Vardar, “Geçen sene uyguladığımız yüzde 25 peşin, geri kalanı tatile kısa süre kala ödeme kampanyasını bu sene de devam ettiriyoruz. Bu sene erken rezervasyon indirimleri erken bitecek ve sezon fiyatları başlayacak.” diye konuştu.

Jolly incoming işine giriyor

Toplantıda açıklamalarda bulunan Jolly CEO’su Mert Vardar ise 2022 yılı ile birlikte seyahatin her alanında misafirin tüm isteklerini karşılayan bir Jolly olacağını belirtti. Mete Vardar, “Bu seneki en büyük hedefimiz yurt dışından Türkiye’ye Jolly markasıyla, yolcu getirmek. Birinci hedefimiz ise yurt dışında yaşatan vatandaşlarımız olacak. Bu konuda bütçe çalışmalarınız tamamlamış durumda. Incoming işimiz online tabanlı olacak. Yurt dışı partnerlerin b2b ve b2c kanallarına verdiğimiz servis bağlantıları ile devam edecek. Turizmde bunun daha başarılı ve hızlı devam edeceğine iminiz. Yurt dışında bir sürü satış portalı ve bizde de çok güzel ürünler var. Hedefimiz bunları birleştirmek.” dedi.

Misafirin yüzde 10’unu oluşturacak

Jolly’nin Türkiye’nin 26 şehrinden hareketli turlar yaptığını anımsatan Mert Vardar, 2022 yılında yurt içinde hizmet verecekleri misafirlerin yüzde 10’unun yurt dışında yaşayan gurbetçiler olmasını hedeflediklerini ifade etti.

Pakette kazan kampanyası

Jolly’nin ‘pakette kazan’ kampanyasına da değinen Vardar, “Geçtiğimiz ay ‘pakette kazan’ kampanyasını yaptık. Dinamik paket alarak avantaj sağlayan bir ürün. Bu ürün tam anlamıyla sadece Jolly’de var. Misafirler için çok büyük bir avantaj. Minimum iki ürün alınarak büyük avantajlar sağlanıyor. Bu pakette 2022 hedeflerimiz çok büyük. Yaptığımız çalışmaların asıl yansımalarını 2022’de göreceğiz.” şeklinde konuştu.

“Maddi imkanı olmayan çocuklara Türkiye’nin güzelliklerini göstereceğiz”

Pandemiden önce başlattıkları ve sürdürülebilir turizm için çocukların eğitilmesini amaçlayan ‘Mirasım Türkiye’ ile ilgili de açıklama yapan Mert Vardar, “Pandemi ile biraz geri planla kaldı ama bu sosyal sorumluluk projesini geçen yıl mayıs ayı ile birlikte yeni farkındalık filmleriyle yeniden harekete geçirdik. Küçük çocuklardan sorumlu turistler yaratmayı ve mirasımızı korumayı hedefliyoruz. Partner STK’larla birlikte çocuklarımızı eğitmeyi amaçlıyoruz.

Normalleşme ile birlikte mirasım türkiye turlarına başlatıp, çocuklarımızı Türkiye’nin değişik yerlerinde gezdireceğiz. Maddi imkanı olmayan çocuklara Türkiye’nin güzelliklerini göstereceğiz.” dedi.

 

Website | + posts
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.