Martı Otelleri’nde son durum… Emre Narin’den önemli açıklamalar!

0

dönemimiz var. Önümüzdeki seneden itibaren de ödemelerimiz başlayacak. Bu yapılandırmanın ardından Martı GYO’da 2021 yazında, Martı Otel İşletmeleri’nde ise bu sene iki sermaye artışımız oldu. Yatırımcılarımız bu sermaye artışlarımızın tamamına ilgi gösterdiler, kendilerine çok teşekkür ediyoruz. Şu anda şirketimizin finansal stabilitesi artmış durumda, kısa vadeli bütün borçlarımızı minimize ettik. Bilanço yapımızda ve likidite oranlarımızda da bu durum net olarak gözüküyor. Sermayemize göre borçluluk oranlarımız ciddi ölçüde pozitif olarak değişmiş durumda. Sermaye yapımızın, gayrimenkulde yaşanan değerlenmeler doğrultusunda önümüzdeki süreçte daha kuvvetleneceğine inanıyoruz” diye konuştu.

“Kış mevsiminde otellerimizde yenileme çalışması başlatıyoruz”

Sektördeki hareketliliğin rekabet ortamını arttırdığını vurgulayarak, Martı Otel İşletmeleri olarak müşterilerine en iyiyi sunmayı hedeflediklerini kaydeden Narin, “Bu kapsamda otellerimizde bu kış mevsiminde yenileme ve modernizasyon çalışmalarına başlatıyoruz. Özellikle de sermaye artışımızın önemli bir payını da otellerimizin yenileme ve modernizasyonlarına ayırdık. Bu kışın başlıyoruz ve yeni dönemde müşterilerimizin önüne yeni yüzümüzle çıkacağız” dedi.

“Gayrimenkuldeki değerlenmeden pozitif etkileniyoruz”

Martı Otel İşletmeleri iştiraki Martı GYO’nun da yapılan sermaye artışı ve gayrimenkuldeki değerlenme sayesinde yoluna çok daha güçlenerek devam ettiğini anlatan Narin, “Şu anda ülkemizde piyasa mantığı içerisinde arz talepten ötürü gayrimenkullerin değeri daha fazla artıyor. Enflasyonun da üzerinde bir artış yaşıyoruz. Enflasyon nedeniyle para değerini kaybetmeden gidecek bir yer arıyor. Burada da gayrimenkul en doğru ve en sağlam değerleme metodu olarak öne çıkıyor. Beklentimiz, bu artışların önümüzdeki dönemde devam edeceği yönünde. Biz de gayrimenkul yoğun bir şirket olarak, bu değer artışlarından pozitif anlamda etkileniyoruz” diyerek, bilanço büyüklüklerinin bu çerçevede artmaya devam etmesini beklediklerini söyledi.

Website | + posts
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.