Maya Lomidze: Tur fiyatlardaki artış yüzde 60’ı buldu

0

Rusya Tur Operatörleri Birliği (ATOR) Başkanı Maya Lomidze yılbaşı döneminde Rusya’dan yurtdışına turlarda fiyatların ne kadar arttığını açıkladı.

Rusya Tur Operatörleri Birliği (ATOR) Başkanı Maya Lomidze, geçtiğimiz yılbaşı döneminde yurtdışı tur maliyetlerinin geçen yıla göre ortalama yüzde 15 ila yüzde 60 oranlarında arttığını söyledi.

“Yurtdışına tur operatörleri tarafından düzenlenen organize turlarda fiyatlar ortalama yüzde 15 ile 60 oranlarında artış gösterdi. Yalnızca bazı destinasyonlarda fiyatlar önemsiz derecede arttı” diyen Lomidze, Mısır’a düzenlenen yeni yıl turunun ortalama maliyetinin 80 bin rublenin biraz üzerine çıktığını, Türkiye’ye düzenlenen iki kişilik yeni yıl tatillerinde ise ortalama tutarın 91 bin ila 99 bin rubleye çıktığını bildirdi.

Rusya’da faaliyet gösteren en büyük seyahat acentelerinden Coral Travel’a göre tur fiyatlarındaki artış pandemi öncesine göre yüzde 32 oranlarında belirlenirken, Birleşik Arap Emirlikleri (BAE) turlarında ise fiyat artışlarının yüzde 60’a kadar yükseldiği, ortalama maliyetin 115-160 bin ruble olarak kaydedildiği aktarıldı.

Dominik Cumhuriyeti’ne yapılan yeni yıl turlarında ortalama maliyet pandemi öncesi göstergeye kıyasla pratik olarak değişmezken, yılbaşı tur paketlerinde ortalamalar 275-300 bin ruble olarak gerçekleşti.

Yılbaşı tatillerinde Küba turlarında ortalama tutar 210-220 bin ruble olarak gözlemlenirken, bu rakamların geçen yıla göre yüzde 15 daha düşük olduğunu, pandemi öncesi 2019 yılına göre ise aynı olduğunu söyleyen ATOR Başkanı, iki kişilik Maldivler tatilinin ise ortalama 640 bin rubleye mal olduğunun altını çizdi.

Rusya sınırları içerisindeki yeni yıl tur paketlerinde ise ortalama maliyetler bir önceki yıla kıyasla yüzde 9 düşerek 50 bin rubleye geriledi.

 

Website | + posts
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.