Münci Karakaya: Türkiye’ye ilgi fazla, getireceğimiz turist sayısını revize ettik

0

MTS Globe Türkiye Yönetim Kurulu Başkanı Münci Karakaya Türkiye pazarına yönelik çalışmalarıyla bilgi verdi.

İlgi fazla, 1 milyon 200 bin turist getireceğiz

MTS Globe olarak bu yılın başında Türkiye’de 1 milyon 100 bin turist ağırlamayı hedeflediklerini belirterek, ‘’Ancak bu yıl Türkiye’ye ilgi fazla. Daha fazla turist getireceğiz. Yıl sonuna kadar MTS Globe olarak 1 milyon 200 bin turisti Türkiye’de ağırlayacağız. Bu güzel gelişmeyi Antalya lara Plajında bir tesiste bütün personelimizle kutladık’’ dedi.

Tüm pazarlarda artış var

Hemen hemen bütün pazarlarda artış olduğunu vurgulayan Karakaya, ‘’Bizim ana pazarlarımız İngiltere ve Almanya. Türkiye’ye getirdiğimiz turistlerin yüzde 85’i bu iki ülkeden. İngiltere ve Almanya’nın yanı sıra Hollanda, İsviçre, ABD dahil çok sayıda ülkeden turistleri ağırlıyoruz. Bu pazarların hepsinde artışlar var. Sadece İsviçre pazarında artış olmadı. MTS Globe ile gelen turistlerin yüzde 50’si Ege bölgesini yüzde 50’si ise Akdeniz bölgesini tercih ediyorlar’’ diye konuştu.

2023 için şimdiden 140 bin rezervasyon aldık

2023 yılı için rezervasyon akışının başladığını belirten Karakaya, ” Çok erken olmasına rağmen 2023 yılı için bugünden gelen rezervasyon sayısı 140 bine ulaştı. Gelen rezervasyonların yüzde 95’i İngiltere pazarından. 2023 yılında bana göre toplamda 1 milyon 400 bin turist getiririz.’’ dedi.

Website | + posts
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.