Otellerin hedef pazar çalışmalarına ‘vize’ darbesi!

0

Son yıllarda özellikle Avrupa Birliği ülkelerinin Türk vatandaşlarına vize vermekte zorluk çıkarması otellerin satış ve pazarlama faaliyetlerini de olumsuz etkiliyor.

Oteller hedef pazarlarda yapacakları çalışmalarda vize sebebiyle zorluk yaşıyor.

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının hem iş hem de turistik amaçlı seyahatleri vizeye takılıyor.

Tatilini yurt dışında geçirecek olan tatilciler vize sorunu karşısında vize istemeyen ülkeleri tercih ederek sorunlarını bir şekilde çözüme kavuşturuyor ancak iş için yurt dışına gidecek olanlar özellikle Schengen bölgesine seyahatlerde sıkıntı yaşıyor.

Otel yöneticileri de vizeye takılıyor

Vize konusunda yaşanan sıkıntılar turizm sektöründe faaliyet gösteren yüzlerce otelin çalışmalarını da etkiliyor. Özellikle AB’nin vize rejimlerinin sertleşmesi otellerin hedef pazarlarda yapacağı çalışmalarda aksaklıklar yaşanmasına neden oluyor.

Son iki yılda vize konusunda otel yöneticileri ve çalışanları çok fazla şikayetçi olmaya başladı. AB ülkeleri ise yaşanan aksaklıkları kabul etmezken önceki yıllara göre daha fazla vize verdiklerini kaydediyor.

Turizmciler ise vize sorunlarının daha da büyümeden bir an önce çözülmesini hatta turizmcilere esneklik tanınmasını talep ediyor.

Website | + posts
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.