Radisson Hotel Grubu’nda Üst Düzey Atamalar

0

Dünyanın lider otel gruplarından Radisson Hotel Group, Türkiye’deki önemli atamalarını duyurdu.

Radisson Hotel Group’un deneyimli yöneticileri 
 Ahmet Arıkan, Kadir Alpat ve Onur Yüksel yeni görevlerine atandı.

Park Inn By Radisson İzmir Genel Müdürü Ahmet Arıkan, Park Inn By Radisson İstanbul Ataşehir’in Genel Müdürü olurken, Park Inn By Radisson İstanbul Ataşehir Genel Müdürü Kadir Alpat, Ukrayna’daki Park Inn by Radisson Kyiv Troyitska’ya atandı. Radisson Hotel Group’ta çeşitli yöneticilik kademelerinde görev yapmış Onur Yüksel ise Park Inn By Radisson İzmir’in Otel Müdürü olarak yeni görevine başlayacak.

Ahmet Arıkan, Park Inn By Radisson İstanbul Ataşehir’de
Turizm ve otelcilik kariyerine 1991’de Mövenpick Hotel’de Satış Yetkilisi olarak başlayan Ahmet Arıkan, yurt içinde ve dışında Kempinski, Intercontinental, Dedeman ve Radisson Hotel Group gibi pek çok uluslararası otelde üst düzey yöneticilik yaptı.

2004 yılında, o zamanki adıyla Radisson SAS Hotel Ankara’nın açılış kadrosunda Satış ve Pazarlama Direktörü görevi ile Radisson Otelleri bünyesine katılan Arıkan; Ortaköy, Bakü ve İstanbul Atatürk Havalimanı Radisson SAS, Radisson Blu ve Park Inn by Radisson otellerinde çeşitli sorumluluklar üstlendi. 2016 Haziran ayından bu yana Radisson Hotel Group’un İzmir merkezindeki tek işletme anlaşmalı oteli Park Inn by Radisson İzmir’in Genel Müdürü olarak kariyerine devam eden Ahmet Arıkan, 1 Ocak 2022 tarihinden itibaren Park Inn By Radisson Ataşehir’in Genel Müdürlüğü görevini üstlenecek.

Otelcilik endüstrisinde fark yaratmanın ve farklı olmanın önemini her fırsatta vurgulayan Arıkan, otelcilikte başarının üç ayaklı bir sac ayağının 
(Misafir-Yatırımcı-Çalışan) her ayağının da eşit şekilde yere sağlam basması ile mümkün olacağını takım arkadaşlarına her fırsatta hatırlatıyor.

Park Inn by Radisson İstanbul Ataşehir’den Ukrayna’ya
Otelcilik kariyerine 2000 yılında Divan Antalya Otel’de başlayan Kadir Alpat, Park Inn by Radisson Kyiv Troyitska’ya Genel Müdür olarak atandı.

Kariyeri boyunca ön büro, satış, pazarlama gibi birçok farklı alanda sorumluluk alan Alpat, 2014 yılında Radisson Blu Hotel & Spa İstanbul Tuzla’da Satış ve Pazarlama Direktörü görevini üstlenerek Radisson çatısı altında çalışmaya başladı. 2017 yılında Radisson Hotel Group Genel Müdürlük programını başarı ile bitiren Alpat, 2019’dan beri, Park Inn by Radisson İstanbul Ataşehir Otel Genel Müdürü olarak çalışıyordu. Kadir Alpat otelcilik deneyimlerini 1 Ocak 2022 itibari ile Park Inn by Radisson Kyiv Troyitska oteline aktarmak üzere kariyerine devam edecek.

Yaklaşık 20 yıllık Turizm & Otelcilik kariyerine sahip Kadir Alpat aynı zamanda özel bir üniversitede danışma kurulu üyeliği yapıyor ve genç nesilleri turizm sektörüne kazandırıyor.

Onur Yüksel, Park Inn by Radisson İzmir’de
Turizm ve otelcilik kariyerine 2003 yılında Sheraton Voyager Antalya Hotel’de başlayan Onur Yüksel, 2014 yılında Radisson Blu Resort & Spa, Çesme Hotel, Yiyecek & İçecek Müdürü olarak Radisson Hotel Group’a katıldı. 2018 yılında Operasyon Direktörü görevini sürdürürken bir yandan Radisson Hotel Group’un genel müdür yetiştirme programı ‘’mentor mentee’’yi başarılı bir şekilde bitiren Yüksel, Park Inn By Radisson İzmir’in yeni Otel Müdürü olarak görevine başlayacak. 18 seneyi aşkın otelcilik tecrübesi ile Onur Yüksel, deneyimini ve bilgisini Park Inn By Radisson’a aktaracak. 

Website | + posts
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.