Ruslar Haziran’da en çok hangi ülkelere bilet alıyor?

0

1 Haziran- 31 Haziran arası kalkışlı tamamlanmış rezervasyonların incelendiği araştırmada, Rusların yurtdışı destinasyonları arasında en çok Sri Lanka uçuşlarına rezervasyon yaptığını belirleyen OneTwoTrip uzmanları, bu yöne yapılan rezervasyonların payının yüzde 120 arttığını, ülkeye girişteki coronavirüs kısıtlamalarını henüz kaldırmamasına rağmen turistler bu destinasyona oldukça sık biletler aldıklarını aktardı.

İspanya ve Almanya yönüne de artış

İspanya’ya yapılan rezervasyonların payı da arttığı gözlemlenen araştırmalara göre, bağımsız turistlerin haziran ayı için İspanya’ya iki kat daha fazla uçak bileti aldığı tespit edilirken, üçüncü sırada ise uçak bileti taleplerinin yüzde 82 artış gösterdiği Almanya yer aldı.

ATOR, Türkiye’ye uçak bileti fiyatlarını değerlendirmişti

Rusya Tur Operatörleri Birliği (ATOR), Ulaştırma Bakanlığı tarafından Rusya-Türkiye uçuşlarının haftalık 450 sefere çıkarılması kararı sonrasında 30 Mayıs itibariyle farklı bölgelerden Türkiye’ye güncel uçak bileti fiyatlarını değerlendirmişti.

Birlik, ülkedeki tur operatörlerinin bilet satış verilerine dayanarak yaptığı haberinde, Kaliningrad’dan Antalya’ya kişi başı uçuşların 48 bin 300 rubleye mal olduğunu vurgularken, Türk Hava Yolları (THY) ile gerçekleştirilen seferlerde seyahat süresi üç saatten fazla olduğunu belirtti.

THY ile Rusya’nın bir diğer bölgesi Tümen’den Antalya’ya bir uçuşun kişi başı maliyeti ise mevcut durumda 67 bin 100 rubleye mal olurken, bölgelerden aktarmalı uçuşların daha ucuza geldiğinin altını çizen ATOR, haberinde, “Örneğin THY ile Omsk’tan Moskova ve Soçi bağlantılı Antalya uçuşlarının kişi başı tek yön maliyeti 27 bin 900 rubleye gerilemekte, ancak yolculuk süresi 33 saatten fazla sürmektedir” ifadelerini kullandı.

Rus havayolu şirketleri ile uçuşlarda ise halihazırda Red Wings, Azimuth, Rossiya ve ulusal havayolu şirketi Aeroflot’un Türkiye’ye uçtuğu hatırlatılırken, temel olarak, uçuş programlarının Moskova’dan oluştuğu, ancak Soçi’den de direkt uçuşların gerçekleştirildiği kaydedildi.

Website | + posts
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.