Ruslar için Türkiye’de tatil yapmanın en ucuz yolu açıklandı

0

Rusya Tur Operatörleri Birliği (ATOR), uçuş, transfer, sigorta ve beş yıldızlı ekonomik bir otelde “her şey dahil” yemeklerle konaklamayı içeren paket turlara ilişkin verilere dayandırdığı haberinde, rezervasyonu 25 Temmuz’da yapılan ve 27 Temmuz’da yola çıkılan turların ağustos ayında planlanan paket turlara kıyasla yüzde 30 ila 40 oranlarında daha ucuz olduğunu buldu.

Tur operatörlerinin sunduğu fiyatlara atıfta bulunan birlik, uçuşa birkaç gün öncesinden alınan ve “sıcak tur” olarak tabir edilen paket turların uzun zamandan bu yana ilk kez kaydedildiğini ifade etti.

Bu tür sıcak turların minimum maliyeti iki kişi için 99 bin ila 113 bin ruble civarında yer alırken, beş yıldızlı ekonomik oteller segmentinde temmuz ayında aynı turlar için fiyatların, en yoğun sezon olan ağustos ayına göre yüzde 3-5 daha yüksek olduğu kaydedildi.

ATOR tarafından yapılan açıklamada, bu durumun muhtemelen bu segmentteki otellerde rezervasyonların az olmasından kaynaklandığı vurgulandı.

Türkiye’deki otele bağlı olarak 5 Ağustos’ta kalkışlı beş yıldızlı otelde bir haftalık iki kişi için seyahat 140-156 bin rubleye mal olurken, 14 Ağustos’taki kalkışta bu maliyet aralığı iki kişi için 134-172 bin rubleye inebiliyor.

Aynı zamanda ağustos ayının sonunda kalkışlı turlar artık iki kişi için 122 bin ruble fiyatla satın alınabilirken, bu sonuçların yazın son ayının ayın başına göre yüzden 10-12 daha düşük olduğunu gösterdiğine dikkat çeken ATOR, mesajında “Bu fiyat düşüşü, okul tatillerinin sona ermesi nedeniyle çocuklu turistlerin çıkışıyla bağlantılıdır” dedi.

Uzmanlar, bu nedenle Rus turistler için en ucuz tatil fırsatlarının ağustos sonu ve eylül ayı başlarında gözlemlendiğini sözlerine ekledi.(Gazetem.ru)

Website | + posts
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.