Ruslara Avrupa kapısını İstanbul ve Antalya açıyor!

0

Avrupa Birliği, Rusya’nın Ukrayna’ya düzenlediği işgal operasyonuna tepki olarak 28 Şubattan bu yana hava sahasını Rus uçaklarına kapalı tutuyor. Peki Ruslar Avrupa’ya nasıl gidiyor, hangi güzergahları kullanıyor?

Rusya’dan Avrupa’ya ulaşmanın en kolay yolu önce İstanbul ya da Antalya’ya uçmak. Sık kullanılan diğer aktarma noktaları arasında Birleşik Arap Emirlikleri, Sırbistan, Ermenistan, Kırgızistan ve Azerbaycan da var.

İkinci seçenek, tren ya da kara yoluyla Belarus’a, oradan da yine bir araçla Baltık ülkelerine geçmek. Kara yolu kullanılarak ulaşılabilecek ülkelerden biri de Gürcistan. St. Petersburg’tan araçla Finlandiya ya da Estonya’ya geçiş yapmak da mümkün.

Ancak bütün bu güzergahları kullanabilmek için geçerli bir Schengen vizesine sahip olmak şart. Bununla birlikte Letonya, Litvanya, Estonya, Çekya, Danimarka ve Hollanda artık Rusya vatandaşlarına vize vermiyor.

Rusya’dan Avrupa’ya ulaşmak için İstanbul aktarmalı bir uçuş seçenlerin tek yön için ödemesi gereken bilet fiyatı 84 bin Ruble, yani yaklaşık 1500 Euro.

Website | + posts
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.