Temmuz’da oteller tam kapasite!

0

Türkiye Otelciler Federasyonu (TÜROFED) Yönetim Kurulu Üyesi ve ALTİD Başkanı Burhan Sili, Haziran ayının ortasından itibaren otellerdeki doluluk oranlarının son 3 yılın en yüksek seviyelerine ulaştığını söyledi.

Temmuz ayı rezervasyonları tükeniyor

Temmuz ayı rezervasyonlarının tükenmeye başladığının altını çizen Sili, “Haziran ayında otellerin tamamı dolmasa da, Temmuz ayında tatil bölgelerinde oteller yüzde 100 doluluğa ulaşacak. Şu anda önümüzdeki ay için yapılan rezervasyonlar ile otellerde boş yer bulmak zorlaştı. Tatile Temmuz ayında gitmek isteyen ve rezervasyon yaptırmayan vatandaşlar otellerde yer bulma sorunu yaşayabilir. İnternet web siteleri üzerinden rezervasyon yaptıracaklar vatandaşlarımız mutlaka güvenilir siteleri tercih etmeliler” dedi.

2022 turizm hedefi aşılacak

Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın 2022 yılı turizm hedefinin 42 Milyon turist, 35 milyar dolar olduğunu hatırlatan Sili, “Bu hedef fazlasıyla aşılacak gibi duruyor. Türkiye’nin turizm çeşitliliğinin reklamları dünya çapında 200 ülkede yapılıyor ve devam edecek. Tanıtım ve reklam anlamında hem sosyal medyada hem de yerinde çalışmalar çok fazla. Türkiye’nin güzelliklerini görenler zaten rezervasyonlarını yaptırıyor” ifadelerini kullandı.

Website | + posts
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.