THY’den İstanbul İçin uçuş İptalleri!

0

Türk Hava Yolları (THY), sosyal medya hesaplarından yaptığı duyuru ile bazı uçuşların iptal edildiğini açıkladı.

İstanbul’da 10 Mart’ta beklenen yoğun kar yağışı sebebiyle THY uçuş iptallerine gitti.

THY’den yapılan açıklamada İstanbul Havalimanı ve Sabiha Gökçen Havalimanı kalkış ve varışlı iptal edilen uçuşlar için yolcuların çağrı merkezi, web sitesi ve mobil uygulama üzerinden iptal / iade işlemi gerçekleştirebileceği belirtildi.

THY’den ikinci bir açıklama yapılarak uçuşu iptal edilmeyen yolculara özel haklar tanındığı belirtildi.

İşte iptal olmayan uçuşlarda yolculara tanınan özel haklar;

09 Mart 2022 ve öncesinde düzenlenmiş biletler için 10 Mart 2022-13 Mart 2022 tarihlerinde İstanbul Havalimanı ve Sabiha Gökçen Havalimanı kalkışlı, varışlı ve aktarmalı tüm Türk Hava Yolları ve AnadoluJet seferlerine kayıtlı yolcularımızın, 21 Mart 2022 tarihine kadar işlem yaptırmaları kaydıyla aşağıdaki hususlar uygulanacaktır:

1. Yeni rezervasyonun 31 Mart 2022 (dahil) tarihine kadar olan bir uçuşa yapılması durumunda rezervasyon ve güzergâh (Yeni seyahatin aynı seyahat bölgesinde olması kaydıyla) değişiklikleri ücretsiz yapılacaktır..

2. İade talepleri:

a) Hiç kullanılmamış biletlerin ücret iadesi yapılacaktır.

b) Kısmi olarak kullanılmış, seyahatin tamamlanmamış olduğu biletlerde; biletteki kullanılmayan uçuşların ücret iadesi yapılacaktır.

3. Bilet süresinin uzatılması: Biletin geçerlilik tarihi herhangi bir ücret farkı ve ceza alınmaksızın 31 Mart 2022 (dahil) tarihine kadar uzatılabilecektir.

İlgili uygulamalar sadece Türk Hava Yolları ve AnadoluJet seferlerinde geçerli olacaktır.

 

Website | + posts
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.