Turizm durmuşken takımlar sayesinde müthiş bir kış geçiriyoruz

0

Profesyonel Otel Yöneticileri Derneği (POYD) Başkanı Ülkay Atmaca, FIFA’nın milli maçlar nedeniyle verdiği aradan dolayı müthiş bir kış geçirdiklerini söyledi.

POYD Başkanı Ülkay Atmaca, müthiş bir kış yaşadıklarını belirterek, “2019-2020 kışından sonra şu an Antalya’da 400’e yakın takım var. Bunların bir bölümü yabancı takımlar. Özellikle Rusya, Çekya, Balkan takımları var. Antalya ekonomisi de bu sayede büyük hareketlilik yaşıyor. Serik’e bağlı Belek turizm merkezinde FIFA standardında 200 saha var. Bölgenin hem tesis kalitesi, hem konaklama ve spor tesis sayısı fazla olduğundan talep de fazla. Nisan ayına kadar 1500 kamp talebi var ve bu da gerçekleşecek” şeklinde konuştu.

Tanıtım açısından büyük katkı sağlıyor

Futbolda milli aranın uzun olmasının bölgeye çok faydalı olduğunu söyleyen Atmaca, “Geçen hafta neredeyse bütün takımlar buradaydı. Bunun hem bölgeye hem de ülkemize çok büyük faydası var. Yabancı takımlar da burada. Bu sporcuların çektiği fotoğraflar, yaptıkları paylaşımlar hem şehrin hem de ülkenin tanıtımına büyük katkı sağlıyor. Turizm durmuşken, bugün bu şehirde 400 takımı ağırlıyor olmak çok büyük başarı” ifadelerini kullandı.

 

Website | + posts
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.