Türkiye turizminin kalbi Antalya’da atıyor

0

Corendon Turizm Grubu Kurucu Ortağı Yıldıray Kararer, turozmdays.com’ dan deneyimli gazeteci Fikri Cinokur’ a önemli açıklamalarda bulundu. Karaer, 25 yıl önce tur operatörlüğü ile faaliyetlerine Alanya ile başladıklarını anımsattı. 25 yılda, Türkiye, Hollanda ve Malta bayraklı olmak üzere 3 ülkeden 65 ülke ve 135 havaalanına uçtuklarını belirten Karaer, Antalya’nın Dünya ve Avrupa turizmi için çok önemli bir bölge olduğunu söyledi.

Türk turizminin 30 yıldır krizlerle karşı karşıya kaldığını ve krizlerle büyüdüğünü ifade eden Karaer, şunları kaydetti.

‘’25 yıldır turizmin içindeyiz. Alanya ilk göz ağrımız. Alanya’da bu süre içinde çok gelişti. Alanya, Antalya ve Türkiye için çok önemli bir bölge. Hollanda’dan 1993-94 yıllarında Antalya bölgesine  180 bin turist getirdik. Corendon Airlines ile bu sayı 1,2 milyona ulaştı. Türkiye turizmi, Dünya’da ve Avrupa’da yaşanan sıkıntılar, terör, siyasi krizler gibi etkilerle karşılaştı. Turizm krizlerle büyüdü. Türkiye turizminin kalbi Antalya çanağında atıyor. Antalya çanağında olmayan hiçbir firma var olamaz. Antalya turizmi Türkiye için ne kadar önemli ise Dünya ve Avrupa turizmi için de önemli.

Hollanda ve Belçika pazarında 1 numara olduklarını, buna Danimarka pazarını eklediklerini anlatan Karaer, şöyle devam etti.

‘’Bugün üç lisans ve 3 ayrı bayrak altında uçuş gerçekleştiriyoruz. Böylece Türk turizmine yaptığımız hizmet alanını genişlettik. Ayrıca İspanya ve Hollanda ile çeşitli ülkelerde de otel işletmeciliği de yapıyoruz. İskandinav ülkeleri, Kazakistan, İran, Rusya ve İsrail ile Ortadoğu uçuşlarımızla geniş bir alanda uçuş gerçekleştirerek Türk turizmine katkımız devam ediyor.’’

Gazipaşa Havaalanının açılmasında Corendon’un da önemli katkıları olduğunu vurgulayan Yıldıray Karaer, ‘’Antalya, Alanya ve Türkiye için neler yapabiliriz diye sürekli kafa yoruyoruz. Dünyada krizler bitmedi. 2 yıl süren pandeminin ardından Rusya-Ukrayna krizi çıktı. Bu Türk turizmine olumsuz yansıdı. Türk turizmi her yıl yüzde 5-10 büyüyor. Türkiye’deki ürün ve destinasyon kalitesi Dünyanın hiçbir yerinde yok. Turizm destinasyonlarımızın değerini bilmemiz gerekiyor’’ dedi.

Website | + posts
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.