Türkiye turları son dakikaya kalmayacak!

0

Rusya’da Türkiye bu yıl yaz turları için erken rezervasyon kampanyasının ana itici gücü oldu.

Rus tur operatörleri, Türkiye’ye yönelik turlarda erken rezervasyonların yüksek hızına dikkat çekiyor. Tur operatörlerine göre geçen yıla kıyasla, Türkiye’deki otel fiyatları euro cinsinden yüzde 10-15 arttı. Ancak Nisan ayına kadar turistler çok daha ucuza tur satın alma imkanına sahip oluyor. Uzmanlar, sezondan önce fiyatların %25-50 artacağını tahmin ediyor.

Türkiye’nin payı yüzde 70’den fazla

Rus tur operatörlerinin mevcut tahminlerine göre, bu kış Türkiye’nin yaz için rezerve edilen toplam tur hacmindeki payı yüzde 70’den fazla.

2022’de turistler aktif olarak Türk tatil yerlerine yaz turları satın alıyor. Coral Travel’da Türkiye turlarına yönelik erken rezervasyonlar şimdiden pandemi öncesine göre %38,5 daha yüksek. Ancak şirket, bu artışın esas olarak erken rezervasyon promosyonunun çok daha erken başlamasından kaynaklandığını vurguluyor.

Yüzde 100’ün üzerinde artış

TUI Rusya 1 Kasım’dan Ocak ayının sonuna kadarki dönemde önceki döneme kıyasla yüzde 100’ün üzerinde artış bildirdi.

PEGAS Touristik ve TEZ Tour için erken rezervasyon yoluyla Türkiye’de tatil rezervasyonu yapan turist sayısı, 2020/21 kışına göre neredeyse 10 kat arttı.

Genel tahmin, 2022 erken rezervasyon kampanyasının sonuna kadar tüm piyasa oyuncularının Türkiye’deki pandemi öncesi hacimlere döneceği veya bu hacimleri aşacağı yönünde.

Tur operatörleri: Türkiye’ye son dakika turları yapılmayacak

Türkiye’de erken rezervasyonun çok aktif olduğu ve artık her şirket için günde binlerce başvurunun geldiği dikkate alındığında, piyasa oyuncuları, Mayıs-Haziran aylarında Türkiye yönünde son dakika kampanyaları ve uygun fiyatlı turların beklenmeyeceğine inanıyor. .

Rus Tur Operatörleri Birliği (ATOR)’un analizine göre 2022’de, 2020 ve 2021’den farklı olarak, yaz aylarında aktif olarak rezervasyon yapan hem Almanlar hem de İngilizler toplu halde Türkiye’ye gidecek. Mayıs ve Haziran dönemi Almanya ve İngiltere’den gelen başvurularla şimdiden yoğun bir şekilde yüklendi.

Anex Tour yetkilileri “ Rus turistler için her zamanki gibi Türkiye’ye son dakika turları yaz mevsiminde pek olası değil. Yaz döneminde rağbet gören otellerde yer bulmak zor olabilir” diyor.

 

Website | + posts
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.