Korhan Alşan; Mart ve Nisan’da aşırı bir rezervasyon yüklemesi bekliyoruz

0

Nirvana Hotels Grup Ceo’su Korhan Alşan, 2022 yılının ön rezervasyonlarının 2019 rakamlarına yaklaştığını söyledi.

Nirvana Hotels Grup Ceo’su Korhan Alşan rezervasyonlarla ilgili değerlendirmelerde bulundu. Alşan, 2022 yılının ön rezervasyonlarının 2019 rakamlarına yaklaştığını belirterek, “Mart ve nisan aylarında aşırı bir rezervasyon yüklemesi ile sezonun büyük bir kısmının erkenden doluluğa ulaşacağını tahmin ediyoruz. Antalya’da 2019’da yakaladığımız sayı 15 milyon civarındaydı, 2022 yılında 15 milyonu geçip, 16 milyonun üzerine de çıkabiliriz” dedi.

İngiltere’den ilk rezervasyon talepleri 2019’u aştı

Özellikle İngiltere pazarına dikkati çeken Alşan, ” Son derece umut verici bir veriyle başladı. Çünkü İngiltereliler erken rezervasyon yapmayı seviyor. İlk rezervasyon talepleri İngiltere pazarı için 2019 yılını aşmış durumda. Avrupa pazarlarında, Batı Avrupa pazarı daha sakin gidiyor ama oradan da önemli bir rezervasyon akışı var. İç pazar çok iyi başladı. İç pazarın her zaman, özellikle kriz dönemlerinde kurtarış pazarı olduğunun hep altını çizdiğim bir nokta. İç pazarlarda gayet olumlu bir gidişat var. Bu Bağımsız Devletler Topluluğu olarak adlandırdığımız, özellikle Rusya, Ukrayna, Beyaz Rusya, Kazakistan cephesiyle ilgili de son derece canlı bir gidişat var” diye konuştu.

Rusya ve Almanya’nın arkasından Ukrayna’nın da ana kaynak pazarlara dahil olabileceğini dile getiren Alşan, bu ülkeden son yıllarda ciddi bir gelişme yaşandığını ve Antalya’ya gelen turist sayısının 1 milyon bandını aştığını kaydetti.

 

 

Website | + posts
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.