Vali Yazıcı: Yeni pazar arayışındayız

0

Antalya Vali Ersin Yazıcı Rusya ve Ukrayna arasında devam eden gerilimin turizme yansımalarıyla ilgili açıklamada bulundu.

Antalya Vali Ersin Yazıcı, Afrika Ülkeleri Platformu Başkanı ve Cibuti Ankara Büyükelçisi Aden Hüseyin Abdillahi ile 30 Afrika büyükelçisi ve aileleriyle bir araya geldi. Vali Yazıcı, 2022 yılı turizm sezonuyla ilgili de değerlendirmede bulundu.

Sürecin ne getireceğini bilmiyoruz, yeni pazar arayışlarımız sürüyor

Yılın iyi başladığını anlatan Vali Yazıcı, “Dönüşler olumlu. Ancak Rusya ile Ukrayna arasında yaşanan bu olumsuz sürecin ne getireceğini henüz bilmiyoruz. 2022 yılı ile ilgili tüm sektör temsilcilerimiz, pik yılımız olan 2019’dan daha fazla turist ağırlayacağımızı söylüyorlardı. Rusya ve Ukrayna arasında yaşanan bu üzücü olay inşallah biran önce masada çözülür ve savaş biter.

2022 yılı için yeni pazar arayışlarımız sürüyor. Sağlık turizmi ve spor turizmi başta olmak üzere turizmimizi çeşitlendirme noktasında da çalışmalarımız mevcut. Şehrimizde, Antalya’mızı öne çıkaran marka değerini yükselten spor etkinliklerini desteklemeye ve çalışmalar yapmaya devam ediyoruz. Özellikle sağlık turizminde de çalışmalar yapıyoruz” diye konuştu

 

Website | + posts
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.