Vural Karasu, “Kötü giden günler geride kaldı”

Vural Karasu, "Kötü giden günler geride kaldı"

0

TÜRSAB İncoming İhtisas Başkanı Aylin Kopan Özsavaş moderatörlüğünde yapılan ”Hedef Pazarlar ve Geleceğin Turizm Ürünü Ne Olacak?” başlıklı panele katılan Anex Tour Genel Müdürü Vural Karasu “Kötü günlerin geride kaldığını düşünüyorum” dedi.

ANEX Tour Genel Müdürü Vural Karasu, Türkiye coğrafyasında pek çok kriz yaşadıklarını, ancak pandeminin aşina olmadıkları bir kriz olduğunu kaydetti. Karasu, bu dönemde en büyük önceliklerinin hem personeli kaybetmemek hem de şirketin darbe almasını önlemek olduğunu kaydetti. Karasu, “Büyük tur operatörleri özsermaye veya başka yollarla ayakta kaldı. En büyük değerimiz personelimiz. Aracı kurumuz, tabiri caizse bir masa bir sandalyeden oluşuyoruz ama personelimiz bir iki senede yetişmiyor. En büyük giderimiz de personel gideriydi bu kapanma sürecinde. Şu anda üstesinden geldik ve kötü günlerin geride kaldığını düşünüyorum” diye konuştu.

ANEX Tour’un yatırımlara başlamasının hemen peşinden pandemi geldiğini belirten Vural Karasu, “Kruvaziyer işine girdik. Thomas Cook’un markalarını aldık ama operasyona başlamadan pandemi başladı. Kruvaziyer turizmi şu anda tüm dünyada sıkıntılı. Devletler sürekli değişen ve birbirinden farklı kararlar alıyor. Şimdilik Antalya ve Bodrum çıkışlı kısa turlar yapıyoruz. Otel ve kruvaziyerde büyüyeceğiz. Ukrayna ve Rusya’da ihtiyaçlar doğrultusunda yatırımlarımız devam edecek. Şu anda 44 uçağımız var çoğu da uzun menzilli” şeklinde konuştu.

Yeni markalarla birlikte en büyük hedeflerinin bulundukları ülkenin en büyük oyuncularından biri olmak olduğunu ifade eden Karasu, “Bir pazar için ‘girelim de ortalama iş yapalım demiyoruz. Girdiğimiz pazarın en büyüklerinden biri olmayı amaçlıyoruz. Şu anda en büyük sıkıntı İskandinav pazarında. Oraya da yatırım yapacağız, ANEX Tour’u oralarda da faaliyet gösterir hale getireceğiz. Kaldığımız yerden devam edeceğiz” değerlendirmesini yaptı.

Website | + posts
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.