Ozan Somaklar, “Pazarımızı arttırmak için çalışıyoruz”

0

TÜRSAB 2021 Turizm Kongresi kapsamında “Hedef Pazarlar ve Geleceğin Turizm Ürünü Ne Olacak?” başlıklı panele katılan ODEON Tours Operasyon Müdürü Ozan Somaklar da, Türkiye’nin ve Türk turizm sektörünün pandemi krizini en iyi yöneten ülkelerden olduğunu belirtti.

Türkiye’nin ve turizm sektörünün değişime hızlı adapte olduğunu kaydeden Somaklar, “Evden çalışmayı öğrendik. İşlerimizi evden yürütmeyi ve evden çalışmanın  altyapısını oluşturduk. Ofislerde kimse olmadan işlerimizi yürüttük. Kalifiye personelin ne kadar önemli olduğunu gördük. Ayrıca teknolojik altyapının önemi ortaya çıktı.” dedi.

ODEON Tours’un 2022 hazırlıkları ile ilgili de bilgi veren Somaklar, Mevcut pazarlarımızı artırma çalışmaları yaparken aynı zamanda ürün çeşitliliğini artırmak için de çalışıyoruz. Son birkaç yılda pandemi öncesinde başlattığımız özellikle kış turizm atılımları vardı. Buralardaki sıkıntıları da aştık. Bu da yoğunlukla şehir ve kayak turları. Bunu yüzde 20’lere taşımayı hedefliyoruz. Pandemi döneminde hedeflerimizden pek sapmadık. Ana pazarlarımızın bu dönemde işliyor olması da o dönemde avantaj getirdi. Önümüzdeki dönemde Avrupa’daki birkaç pazarı daha ilave edeceğiz.” diye konuştu.

Website | + posts
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.