‘WTM London’ yaklaşırken… İrfan Önal İngiliz pazarındaki son durumu yazdı

0

birlikte yaşam koşullarının zorlaşması ve zayıf pound problemi Covid kadar olmasa da endişelendiriyor.”

-Seyahat acentalarının büyük çoğunluğu hayat pahalılığının rezervasyonları etkileyeceğini belirtiyor, bu yönde görüş belirtenlerin oranı %49, insanların daha az seyahat edeceğini belirtenlerin oranı %30, geç rezervasyon yapacaklarını belirtenler de %22 oranlarında bulunuyor.

-Ankete katılan sektör çalışanlarına 2023 tatil fiyatları sorulduğunda %57’si daha yüksek olacağını belirtirken, %40’ı biraz pahalı olacağını, %3’ü aynı kalacağını belirtmiş.

-Pazarlama bütçelerinin normal oranlarda kalacağı tahmin ediliyor.

-Pazarlama mesajlarının ise; insanları seyahate teşvik edici mesajlar vereceklerin %55, destinasyonları öne çıkaracakların oranı %52, fiyatları öne çıkaracaklarını söyleyenlerin oranı da %36 olarak gözüküyor.

2023’te İngiltere pazarında 3 milyonun üstüne çıkabiliriz, en önemli etken döviz kuru olacak

Sektör çalışanlarının öne çıkan görüşlerini sıraladık. (Webinarın tamamına web sitesinden ulaşılabilir) Bu eğilim bize şunu gösteriyor: Ülkemiz açısından bu yıl ulaşılacak 3 milyon Birleşik Krallık ziyaretçi rakamına, güncel şartlarda, 2023 yılında da ulaşılabileceği hatta ziyaretçi sayısının 3 milyonun üzerinde gerçekleşebileceğini, bunda en önemli etkenin döviz kuru olacağını anlayabiliriz.

Görüldüğü gibi İngiliz turizm sektöründe temkinli bir iyimserlik hâkim ve mevcut ekonomik koşullar içinde operasyonel zorluklarla karşılaşılmadığı takdirde Türkiye ile ilgili beklentilerin istikrarlı olduğunu söylemek mümkün.

Anlaşılan değişim ve yeni paradigma için biraz daha zaman var…”

İrfan Önal’ın yazısının tamamına buradan ulaşılabilir

Website | + posts
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.