Yasak kalktı ama zarar gören otel açılmadı!

0

Çanakkale’nin ünlü Assos Antik Kenti ve Antik Limanı’nda 1.5 yıl önce “kaya ıslahı” adı altında başlayan yapılan çalışmalar tamamlandı.

2021 yazıyla birlikte başlayan çalışmalar nedeni ile yasaklanan bölgeye giriş çıkışlar serbest bırakılırken, yaklaşık 1,5 yıl sonra Assos Antik Kenti ve Antik Liman bölgesine girenler, Assos`un çehresinin değiştiğini gördü.

Çanakkaleolay’dan Seçkin Sağlam’ın haberine göre doğal yapınan tamamen değiştiği Assos bölgesinde, oteller bölgesinin üst tarafında yer alan alanın traşlanmış, çıplak bir şekilde görülmesi dikkat çekti.

Oteller 1.5 yıl sonra hizmet vermeye başladı

Cumhurbaşkanlığı kararı ile “afet alanı” ilan edilmesiyle durdurulan turizm faaliyetleri 7 Temmuz itibariyle yeniden başlarken, bölgedeki oteller de yaklaşık bir buçuk yıl sonra yeniden hizmet vermeye başladı. Ancak çalışmalar sırasında bazı otellerde tahribatlara neden olunduğu, bu nedenle bazı otellerin faaliyete geçemedikleri öğrenildi. O otellerden biri olan Nazlıhan Hotel yayınladığı duyuru ile bu durumu doğruladı…

Otelden açıklama: Kaya ıslahı çalışmaları sırasında otelde tahribat oluştu

Eden Grup`a bağlı Assos Nazlıhan Hotel ve Assos Nazlıhan SPA Hotel`den yapılan açıklamada ise; çalışmalar sırasında oluşan tahribata dikkat çekilerek, misafir kabul edemedikleri duyuruldu.

Çok yakında açılış tarihimizi duyuracağız

Assos Nazlıhan Hotel ve Assos Nazlıhan SPA Hotel internet sitesinden yapılan açıklamada, “Kaya Islah Çalışmalarından dolayı tesislerimizde tahribatlar meydana gelmiştir ve maalesef bu tahribatların açılmadan önce giderilmesi için zaman verilmemiştir. Bu doğrultuda Sevgili Assos Nazlıhan Hotel ve Assos Nazlıhan SPA Hotel misafirlerimize tamamlanmış ve tamamen yenilenmiş işletmelerimizle hizmet vermek istediğimizden dolayı Assos Antik Liman açılış tarihi itibariyle hizmet veremeyeceğimiz için üzgünüz. Çok yakında size yakışır bir şekilde hizmet sunacağımız tarihi duyuracağız.” ifadelerine yer verdi.

 

Website | + posts
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.