Yerli turiste teşvik açıklaması!

0

Rusya Başbakanı Mihail Mishustin, Rusya’da yüzde 20 geri ödemeli tur satışının sonbahar aşamasının 25 Ağustos’ta başlayacağını, 1 Ekim ile 25 Aralık arasındaki gezileri kapsayacağını söyledi.

Mishustin, Gorno-Altaysk’ta turizm endüstrisinin gelişimi konulu bir toplantıda yaptığı açıklamada, “Sonbahar aşamasının başladığını duyurmak istiyorum (geri ödemeli tur satışları). 1 Ekim’den itibaren başlatılmasına karar verildi, 25 Aralık’a kadar sürecek. Gezilerinizi bu dönemde yapmanız gerekecek.” dedi.

600 bin kişinin yararlanması bekleniyor

Başbakan, bu turların satışlarının 25 Ağustos’ta başlayacağını ve programın ülkenin tüm bölgelerini kapsayacağını vurguladı. Mishustin ayrıca, gemi yolculuklarında geri ödemenin 1 Eylül’den navigasyonun sonuna kadar geçerli olacağını açıkladı. Rusya Başbakanı, “Bilet satın alan turistlere, maliyetinin yüzde 20’sine kadarı geri dönebilecek” dedi.

Mishustin’e göre yaklaşık 600 bin kişi bu fırsattan yararlanacak.

Başbakan, ülke içinde seyahat ederken harcama maliyetinin bir kısmını geri ödeme kapsamına alan programın iyi çalıştığını kaydetti.

Mishustin, ” Altyapının geleneksel olarak yetersiz olduğu düşük sezonda, Rus bölgelerinin ekonomisini destekledi.” dedi.

2 yılda 4 milyon yerli turiste teşvik

İki yılda 4 milyondan fazla kişinin turlarda indirim aldığını ve bunun yaklaşık 2,5 milyonun bu yıl olduğunu söyleyen Başbakan, “Programın bahar dönemi sona erdi. Ancak devlet, insanların Rusya içinde yapılacak geziler için ödediği fonların bir kısmını telafi etmeye devam edecek.” dedi.

Website | + posts
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.