2022’de Kuşadası’na gelecek gemi sayısı açıklandı

0

Dünyanın önde gelen kruvaziyer şirketlerinin yöneticileri Kuşadası’nda bir araya geldi.

2022 sezonunun masaya yatırıldığı toplantıda, Kuşadası’nın kruvaziyer gemilerinin yolcularını alarak sefere çıkacağı ‘Home Port’ limanlardan biri olacağı müjdelendi. Toplantıda ayrıca firmaların pandemi döneminden daha da güçlenerek çıktıklarına dikkat çekildi.

Kuşadası Ticaret Odası (KUTO) Konferans Salonu’nda gerçekleşen buluşmaya Kuşadası Kaymakamı Sadettin Yücel, Kuşadası Belediye Başkanı Ömer Günel, Kuşadası Belediye Başkan Yardımcısı Oğuzhan Turan, KUTO Başkanı Serdar Akdoğan, TÜRSAB Aydın Bölge Temsil Kurulu Başkanı Eda Yurtcan, Costa Cruises Türkiye CEO’su Ercan Abitağaoğlu, MSC Cruises Türkiye CEO’su Burak Çalışkan, Celestyal Cruises Türkiye CEO’su Özgü Alnıtemiz ile sektör temsilcileri ve siyasetçiler katıldı.

Moderatörlüğünü turizmci ve rehber Özer Esenkaya’nın yaptığı panelin açılış konuşmasını TÜRSAB Aydın BTK Başkanı Eda Yurtcan yaptı. Pandeminin dünyada en çok turizm sektörünü olumsuz etkilediğine dikkat çeken Yurtcan, “Kruvaziyer turizminde nihayet normalleşme süreci başladı. Türkiye’de en fazla kruvaziyer yolcusunu ağırlayan Kuşadası için vazgeçilmez olan yolcu gemileri 2022 yılı itibariyle seferlerine başlıyor. Bugün Kuşadası’nda sektörün önde gelen temsilcilerini ağırlamaktan mutluluk duyuyoruz” dedi.

 

Website | + posts
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.