Akay Travel Ethem Okudur, “Baltık pazarı2019 sayılarını aşmak için gayret gösterecektir”

Akay Travel Ethem Okudur, “Baltık pazarı2019 sayılarını aşmak için gayret gösterecektir”

0

AKTOB’un Nirvana Cosmopolitan’da organize ettiği 11. Uluslararası Resort Turizm Kongresi kapsamında “Doğu Avrupa ve Balkan Pazarında Durum” başlığını taşıyan bir panel düzenlendi. AKTOB Başkan Yardımcısı Kaan Kavaloğlu’nun moderatörlüğünü yaptığı panelde konuşan Akay Travel Yönetim Kurulu Başkanı Ethem Okudur, “Baltık pazarı normal şartlar altında 2019 sayılarını aşmak için gayret gösterecektir” dedi.

Ethem Okudur’un açıklamaları şöyle: “Baltık pazarını 1996 yılında keşfettim. Bu pazar ile Osmanlı tarihinde çok yakın ilişkilerde olmamışız. Avrupa’daki Türk korkusu bu ülkelerde yokmuş. NATO ülkesi olduktan sonra Türk Hava Kuvvetleri orada 2 yıl görev aldı. Benim ilk gittiğim yıllarda maslahatgüzarlık vardı. Bizler de yaptığımız ticaretle yaklaşık 20 yıldır bu pazarda varız. Bu ülkeler nüfus olarak büyük ülkeler olmasa da Türkiye’ye gelen turist sayısı nüfus sayısına oranlandığı zaman önemli bir noktadadır.

2019’da bu pazardan 400 bine yakın turist aldık. 2020 yılında oradaki vaka sayılarının seyahate imkan vermemesi ile sayılar sıfırlandı. 2021’de de Nisan’da operasyona başladık. Eylül ayına kadar Türkiye dönüşünde PCR negatif olsa da bir hafta evde karantinada kalması gerekiyordu. Buna rağmen Türkiye’ye geldiler. Bana göre bu pazar Türk dostu bir pazardır. Sadece iyi günde değil kötü günde de geldiler. Bu dost pazar normal şartlar altında 2019 sayılarını aşmak için gayret gösterecektir. Otelciler Türkiye dostu olan bu pazara gerekli önemi göstermiyor. Otellerin sordukları tek şey ‘Ne kadar çek vereceksiniz’ oluyor. Bu da artık canımızı sıkıyor.”

Website | + posts
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.