Coral Travel Polonya Genel Müdürü Kaan Ergün; “2022 yılında Polonya’dan Türkiye’ye 1 milyon turist gelebilecek”

Coral Travel Polonya Genel Müdürü Kaan Ergün; "2022 yılında Polonya’dan Türkiye’ye 1 milyon turist gelebilecek"

0

AKTOB’un Nirvana Cosmopolitan’da organize ettiği 11. Uluslararası Resort Turizm Kongresi kapsamında “Doğu Avrupa ve Balkan Pazarında Durum” başlığını taşıyan bir panel düzenlendi.

AKTOB Başkan Yardımcısı Kaan Kavaloğlu’nun moderatörlüğünü yaptığı panelde konuşan Coral Travel Polonya Genel Müdürü Kaan Ergün, 2022 yılında Polonya’dan Türkiye’ye 1 milyon turist gelebileceğini söyledi.

Kaan Ergün’ün açıklamaları şöyle: “Polonya dediğimiz zaman 38 milyonluk bir ülkeden bahsediyoruz. Ülkeye 1 milyon da Ukraynalı göçmen var. Polonya AB’ye girdikten sonra sürekli ekonomisi gelişen bir ülke oldu. Bu ülkede maalesef charter bazlı seyahat az. Türkiye bu pazarda 2019’a kadar sürekli yükselişteydi. Covid’le birlikte sayılar düştü. 2021 verilerine göre ise 560 bin Polonyalı Türkiye’ye geldi. Bu sene sonunda 600 bin turist bekliyoruz. Bu rakamların oluşmasında Türkiye’nin hizmet kalitesi ve fiyat dengesinin çok doğru bir yerde olması önemli bir faktör. 2020 yılından itibaren Türkiye’nin başlattığı Güvenli Turizm Sertifikası’nın başarıyla uygulanması ve ikili diplomatik ilişkilerin de faydasını gördük. Temmuz ayı ile birlikte Türkiye, Polonya’da seyahat kapsamına alındı. Bizler de böyle bir duruma hazırlıklıydık. Coral Travel olarak yüzde 25 olan payımızı yüzde 50’nin üzerine çıkardık. Burada Türkiye’deki otelci dostlarımıza verdikleri destek için teşekkür ediyoruz.

2022 için hazırlıklarımız devam ediyor. 2022 için 2020’nin yüzde 20 üzerinde bir planlama yaptık. Dolayısı ile Polonya’dan Türkiye’ye önümüzdeki sene 1 milyonun üzerinde turist gelecektir diye düşünüyoruz. Turizm Bakanı Ersoy, Varşova’ya geldiği zaman Polonya vatandaşlarının Türkiye’ye kimlik belgeleri ile girebilirse Türkiye’ye gelecek olan turist saısı önemli ölçüde artacaktır. Polonyalı aileler pasaport çıkarmada hassas değiller. Bu nedenle son dakika satışlarını Avrupa’ya kaçırıyoruz. Dolayısı ile bu konunun ele alınmasını istiyoruz.”

Website | + posts
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.