Detur Global 2023 hedefini açıkladı: Kuzey Avrupa pazarından 300 bin turist getirecekler…

0

Detur Global’in düzenlediği ‘Detur Goes Global” organizasyonu 17 Haziran 2022 Cuma günü Antalya’da Sueno Hotels’de gerçekleştirildi. Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy’un da katıldığı organizasyona yurtiçinden ve yurt dışından çok sayıda turizmci katıldı.

İskandinav pazarının sosyal yapısına ve karakterine ilişkin bilgiler vererek konuşmasına başlayan Detur Global, Pazarlamadan Sorumlu İcra Kurulu Üyesi Yiğit Tezer, Kuzey Avrupa pazarını anlamak için İskandinav ülkelerinin geçirdiği sosyo-ekonomik evrelerin iyi kavranması gerektiğini söyledi.

Detur’un İskandinav pazarına 1998 yılında Finlandiya’dan girdiğini hatırlatan Yiğit Tezer, yıllar içerisinde yaptığı başarılı çalışmalarla pazarın Türk spesiyalisti haline dönüştüğünü söyledi.

Yiğit Tezer: Büyürken parterlerimizi de büyütmek istiyoruz

Detur Global’in 2020 yılında Nordcotuor tarafından satın alındığını hatırlatan Yiğit Tezer, “Amacımız Detur’u ve diğer markalarımızı büyütürken, büyütmek… Bundan kastımız, var olan pazarlarımızı, kapasitemizi büyütürken partnerlerimizi de bizimle birlikte büyütmek” dedi.

47,5 milyon turistin 1,2 milyonu Türkiye’ye geldi

2019 yılında Kuzey Avrupa’dan dünyanın farklı destinasyonlarına 47,5 milyon seyahat yapıldığını söyleyen Yiğit Tezer, bunun sadece 1 milyon 123 binin Türkiye’ye geldiğine dikkat çekti.

Detur’un 2023 yılı hedefi: 300 bin kişi

Kuzey Avrupa’dan 2022 yılına 180 bin turist getirmeyi planladıklarını anlatan Yiğit Tezer, 2023 yılı hedeflerinin 300 bin, 2024 yılı hedeflerinin ise 500 bin kişi olduğunu açıkladı. İskandinav ülkelerinden 14 farklı bölgeden uçuş gerçekleştirdiklerini açıklayan Yiğit Tezer, 2023 yılında uçuş noktasını ve frekansını artıracaklarını sözlerine ekledi.

“Türkiye’deki ürünün karşılığı olduğunu biliyoruz”

Detur Global’in yıl boyunca kesintisiz uçuş gerçekleştiren bir tur operatörü olduğunu hatırlatan Yiğit Tezer, “52 haftalık uçuş programımız kesintisiz bir şekilde devam edecek, çünkü biz Türkiye’deki ürünün bir karşılığı olduğunu biliyoruz” dedi.

Onur Dedeköylü: Detur’un hedeflerine inanıyoruz; bu hedeflerin arkasında duracağız

Yiğit Tezer’in ardından Pegasus Ticaretten Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Onur Dedeköylü, şirketi ve Detur’la yaptıkları iş birliğine ilişkin sunum yaptı.

Havacılık sektörünün pandemi döneminde hiç alışık olmadığı bir süreçten geçtiğini anlatan Onur Dedeköylü, “Bu buluşma, havayolu, otel ve tur operatörü olarak üç büyük oyuncu bir arada bulunuyoruz. Bu açıdan bu toplantıyı önemli bir buluşma olarak görüyorum” dedi.

“Türkiye’yi yurtdışına açan bir havayolu şirketi haline geldik”

Website | + posts
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.