İki tur operatörünün havayolu şirketi daha yurtdışı uçuşları durdurdu

0

Rusya Federal Hava Taşımacılığı Ajansı (Rosaviatsia)’nın yurtdışı uçuşlarını askıya alma tavsiyesinin ardından iki tur operatörünün havayolu şirketi daha yurtdışı uçuşları durdurdu.

Rosaviatsia, Rus havayolu şirketlerinin 6 Mart’tan itibaren yurtdışına uçmamasına yönelik tavsiye yayınlamıştı.

Tavsiyeye ilk uyan Aeroflot olmuştu. Aeroflot, 8 Mart’tan itibaren Belarus dışındaki tüm uluslararası uçuşları durduracağını açıklamıştı.

Anex ve Pegas’ın havayolu şirketleri de yurtdışı uçuşları durdurdu

Rosaviatsia’nın tavsiyesi üzerine Anex Tour’un havayolu şirketi Azur Air 8 Mart 2022’den itibaren tüm uçuş programlarını geçici olarak askıya aldığını duyurdu.

PEGAS Touristik tur operatörünün iki ortak havayolu şirketi Nordwind ve Pegas Fly yaptırım kısıtlamaları nedeniyle 7 Mart’tan itibaren uluslararası uçuşların geçici olarak askıya alındığını duyurdu.

Royal Flight durdurmuştu

OTİ Holding’in Rusya’daki tur operatörü Coral Travel ve alt markası Sunmar, seyahat acentelerine 28 Mart’a kadar Royal Flight uçuşlarındaki tüm uçuş programlarının iptal edildiğini resmi olarak bildirmişti. Şirket bu tarihe kadar sadece yurtdışında tatile gönderdiği Rus turistlerin ülkeye dönüşüyle ilgili uçuşlar gerçekleştirecek.

 

Website | + posts
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.