Karadeniz’in eşsiz güzelliği Jolly turlarında…

0

Karadeniz’in sizi mest edecek yaylalarında tatilinizi geçirmeyi planlıyorsanız Jolly’nin Karadeniz Yaylalar ve Batum Turları tam size göre…

Karadeniz’in sizi mest edecek yaylalarında tatilinizi geçirmeyi planlıyorsanız Jolly’nin Karadeniz Yaylalar ve Batum Turları tam size göre…

Peki, Karadeniz’in tüm güzelliklerini bir arada görebileceğiniz bu turda tatil severleri neler bekliyor?

Trabzon’da eşsiz güzelliğe tanıklık edeceğiz rotalarımızdan Komnenos Krallığı döneminde İstanbul’daki Ayasofya’ya ithafen yapılan bu mimari harikası yapıyı ve fresklerini tanıdıktan sonra bölgenin en büyük gümüş atölyesine gidiyoruz. Burada Gümüş, Telkâri, Trabzon hasır bileziği ve ülkemizde sadece Trabzon’da üç aile tarafından yapılan, Kazaz Türkleri tarafından bölgeye kazandırılan en değerli sanat olarak nitelendirilen ve hanımlar için hayranlık uyandıran işçiliğiyle Kazaziye sanatının inceliklerini öğreniyoruz.

Gezimiz coşan dere boyunca doğanın görkemli güzelliklerini keşfedeceğiniz Altındere Milli Parkı’yla devam ediyor. Karadağ’ın en sarp yerinde kurulmuş olan Sümela Manastırı manzarası sizleri büyüleyecek

Bir sonraki rotanız ise Sürmene. Sürmene bıçaklarının yapılışına tanıklık edecek; ardından ise Karadeniz’in bir başka markalaşmış ürünü çay bitkisini görmek için çay fabrikasını ziyaret edeceksiniz.

Bir sonraki rotanız ise isteğinize göre Batum olacak. Burada, Hz. İsa’nın oniki havarisinden biri olan St. Mathias’ın mezarının da bulunduğu Roma döneminden kalan ve en son Osmanlılar döneminde kullanılan Gonio – Asparos Kalesi’ni göreceksiniz. Bununla birlikte Poseidon Heykeli, Tiyatro Binası, Medea Heykeli ve Avrupa Meydanı da görülecek yerler arasından yalnızca birkaçı.

Karadeniz turunda iken Zilkale, Palovit Şelalesi, Gelintülü Şelalesi, Borçka Karagöl, Ayder Yaylası, Uzungöl, Çamlıhemşin, Çat Vadisi’ni de görmemek olmaz. Burada Kartal Yuvası’nı andıran kaleyi gezip Kaçkarların eşsiz güzelliği ve bol oksijen içerisinde büyülü bir dünyayı yaşamak için Palovit Şelalesi’ni de görebilirsiniz.

Jolly ile İstanbul, İzmir ,Ankara ve daha birçok ilden çıkışlı olarak otobüs ve uçak ile katılabileceğiniz bu turda 5 Gece konaklamalı Karadeniz Yaylalar ve Batum Turu’nun başlangıç fiyatı ise 2.404 TL olarak belirlendi.

 

Website | + posts
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.