Muzaffer Yıldırım: Bu hafta İstanbul’da bir tane oda bile bulmak zor!

0

The Stay Otellerinin Sahibi ve NuLook Yönetim Kurulu Başkanı Muzaffer Yıldırım Bloomberg HT yayınında turizm sektörüyle ilgili değerlendirmelerde bulundu.

Bu hafta Şampiyonlar ligi finali sebebiyle İstanbul otelleri dopdolu, 300 dolarlık odalar 2 bin dolar oldu

Turizmin 2023’e güzel başladığını ifade eden Yıldırım “Şehir turizmi depremde tabii ki çok etkilendi, şimdi daha yeni yeni Avrupalı gelmeye başladı. Şampiyonlar Ligi Finali’nin İstanbul’da olması aslında güzel bir mesaj. İstanbul’da Avrupa’nın en iyi organizasyonu yapılıyor. 5 Haziran’da oynanacak Inter-Manchester City finalinin İstanbul’da yapılması zaten çok iyi. Bu hafta İstanbul’da bir tane oda bile bulmak zor. Yurtdışından çok gelen oldu. 300 dolarlık odalar 2 bin dolar oldu. Böyle bir haftasonu doluluğu var” şeklinde konuştu.

Ulaşım turizmde büyük problem

Yıldırım “Bizim muhteşem bir havalimanımız var, taksi orada nispeten buluyor. Öte yandan turist oteline geldikten sonra taksi bulma ihtimali yok. Bu problem Çeşme’de de var Bodrum’da da var. Taksi meselesi küçük gözüken bir konu da olsa turistin keyfine ve ruhuna dokunuyor. Peki bu adam bir dahaki turunda İstanbul’u mu seçer? Turizm Bakanlığı’nın ve Belediye’nin bunu çözmesi lazım. Turizmden 60 milyar gelir bekliyorsak bunun da devamlılığının getirilmesi lazım. Ulaşım turizmde çok büyük bir problem” diye konuştu.

Diğer taraftan markalaşmanın da çok önemli olduğunun altını çizen Yıldırım “Amerika’da Art Basel Miami geliyor ve Miami şehrinin kaderi değişiyor. Bu tarz aktivitelerin artması şehir turizmi için çok önemli” dedi.

Yıldırım “Turizm kura bağlı bir sektör. Kurların nerede olduğu bizim için önemli. Tabii ki fiyatlara her zaman yansıtmak mümkün olmuyor” diye ekledi.

Website | + posts
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.