Okay Yıldırım, “Hedefimiz 2019 rakamlarının yüzde 90’ına ulaşmak”

Okay Yıldırım, "Hedefimiz 2019 rakamlarının yüzde 90'ına ulaşmak"

0

TÜRSAB 2021 Turizm Kongresi kapsamında “Hedef Pazarlar ve Geleceğin Turizm Ürünü Ne Olacak?” başlıklı panele katılan MPI Turkey CEO’su Okay Yıldırım Türkiye’nin değişime açık olduğunu söyledi.

Krizin geride bırakıldığını belirten Okay Yıldırım, “2016’dan bu yana yüzleşmediğimiz kriz kalmadı. Seyahat etmeden online toplantı yapmayı, işleri yürütmeyi öğrendik. Ama diğer yandan insanlar bu sektöre güvenini kaybetti. Çok fazla değerli arkadaşımız sektörü terk etti ve bu güveni kazanmak uzun yıllar alacaktır” diye konuştu.

Okay Yıldırım, konuşmasının devamında şunları söyledi: “2023 yılında U Travel’ı bünyemize kattık. Grubumuzun badbankı oldu. U Travel müşterisinin yüzde 80’i İngiltere, kalanı Avrupa pazarlarından gerçekleşti. 2022 yılında başta İngiltere olmak üzere, ciddi birer atak içinde olacağız. İlerideki yıllarda İngiltere’ye ‘only hotel’in yanına ‘only flight’ ve ‘only transfer’ ürünlerini ekleyeceğiz.

Almanya ana pazarımız ama sadece ana pazara güvenmemek lazım. Yeri geliyor ana pazarınızdan yolcu gelemiyor. Ama bugün itibariyle ODEON ve ANEX gibi yeni oyuncular da var Almanya’da. Bunların çalışmaları arttıkça Türkiye daha da büyüyecektir. Almanya’da 2022 hedefimiz 2019 rakamlarının yüzde 90’ına ulaşmak.”

Website | + posts
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.