Fahrettin Çiçek, “Kriz tecrübesiyle pandemi sürecini İyi yönettik”

Fahrettin Çiçek, "Kriz tecrübesiyle pandemi sürecini İyi yönettik"

0

TÜRSAB 2021 Turizm Kongresi kapsamında “Hedef Pazarlar ve Geleceğin Turizm Ürünü Ne Olacak?” başlıklı panele katılan Peninsula Tours Genel Müdürü Fahrettin Çiçek yaşanan süreci ‘kusursuz fırtına’ olarak tanımladı.

Geçmişte yaşanan kriz tecrübeleriyle pandemi sürecini en iyi şekilde yönettiklerini ifade eden Fahrettin Çiçek, “Kıt kaynaklarımızı en etkili olacağımız pazarlara yönelttik. Kurt gibi, kışı geçirdik ama yediğimiz ayazı unutmayacağız.” değerlendirmesini yaptı.

Temkinli bir iyimserlik içinde olduklarını kaydeden Çiçek, devamında şunları söyledi: İşlerimizi en iyi şekilde yapmaya çalışıyoruz. 35 kaynak pazarla çalışıyoruz. Bunların içinde sadece 2 tanesi 2019 ile aynı veya 2019’dan daha iyi performans gösterdi: Bunlardan biri Ukrayna, diğeri ise Moldova. Ukrayna’da genel olarak pazarın lideri olan tur operatörü ile iş birliği içerisindeyiz. Ukrayna pazarı fiyat duyarlılığı yüksek, kısıtlama az olması nedeniyle iyi bir sonuç elde ettik 2021 yılında. Moldova da 2019 rakamlarını geride bıraktık.

Slovakya, Romanya gibi pazarlarımız var bunları da rehabilite etme zamanı geldi. Onları da Ukrayna düzeyine getirebilirsek, 2022 sezonunda yansımalarını göreceğiz. 2022’de ayaklarımız yere basarak gitmeliyiz. Toz pembe tablo çizerek sektörü yanıltmak istemiyorum çünkü elimizde çok fazla veri yok.”

Website | + posts
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.