Rezervasyon İptalleri başladı

0

Antalya’da turizmciler, İsrail’in Gazze’ye yönelik saldırılarının ardından Orta Doğu pazarında rezervasyon iptalleri yaşandığını, 2024 sezonu için de kaygı duyduklarını belirtti.

Antalya’ya hava yolu ile en çok turist gönderen ülkeler arasında yer alan İsrail ile uçuşlar da bir süredir askıya alındı. İsrail’in başkent Tel Aviv’den Antalya’ya karşılıklı uçuşlar, Antalya Havalimanı’nın savaş öncesi planlanan uçuş listesinde yer alsa da hava yolu şirketlerinin iptal açıklamaları nedeniyle gerçekleştirilmiyor.

İsrail’den 2024 rezervasyonları için iptaller gelmeye başladı

Konyaaltı ilçesindeki bir otelin yetkilisi Muhammet İnci ise “Şu an otelimizde İsrailli müşterimiz yok. Ancak mart ve nisan ayları arasındaki yeni dönem için aldığımız rezervasyonlar arasında İsrail’den gelecek misafirlerimiz de vardı. Bu tarihler, onların bayramlarına denk geliyor. Ancak son gelişmelerin ardından iptal talepleri gelmeye başladı. Şimdiye kadar 5 rezervasyon iptal talebi geldi. İptal taleplerini onaylamaya çalışıyoruz” dedi.

Savaş sonrası yeni pazar arayışı!

Kundu bölgesindeki 5 yıldızlı bir otelin genel müdürü İsmail Çağlar, ” Bu sene İsrail, Ürdün, Lübnan bölgesinden yaklaşık 500 bine yakın misafir, Antalya’ya geldi. İlk olayın başladığı gün İsrailli misafirlerimiz arasından rezervasyonlarını kısa süreli uzatmak isteyenler oldu. Tel Aviv bölgesinde durumun sakin olduğu anlaşılınca geri döndüler. Hala tatiline devam eden az sayıda İsrailli turist var. Kendilerini güvende hissediyorlar. Önümüzdeki sezonu illaki olumsuz etkileyecektir. Satış pazarlama çalışmaları kış aylarında başlıyor. O bölgede, bu çalışmaları nasıl yapacağız; bilmiyoruz. Avrupa pazarına bir yansıması olmaz. Ukrayna savaşından dolayı o bölgeden misafir kaybımız vardı. Bunları Orta Doğu pazarıyla bir nebze de olsa tamamlamaya çalışıyorduk. Şimdi orada da böyle bir sorun olunca, nerelerde yeni pazarlar açabiliriz diye bakacağız” diye konuştu.

Website | + posts
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.